متروی کرج سوار بر لاک‌پشت آرزوها/ ایستگاه شهید سلطانی کرج به پیشرفت ۸۰ درصدی رسید

شهردار کرج با اشاره به آخرین وضعیت متروی کرج گفت: اکنون عملیات احداث قطعه دوم خط ۲ قطار شهری کرج به طول رفت و برگشت حدود ۹ کیلومتر میان چهارراه طالقانی و میدان زمان در حال انجام بوده و در حال حاضر ۸۰ درصد ایستگاه شهید سلطانی کرج اجرا شده است و باقی‌مانده آن نیز تکمیل خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از البرز، پروژه قطار شهری کرج در حالی که دهه سوم عمر خود را پر می‌کند، در مسیر توسعه و پیشرفت قرار گرفته است و حالا می‌توان گفت روند اجرای پروژه روند خوبی را پشت سر می‌گذراند.

این روند رو به رشد ظرف پنج سال گذشته شکل گرفته است و در مناسب‌های مختلف شاهد افتتاح چند ایستگاه متروی کرج بودیم، اما موضوع حائز اهمیت در راستای کاهش بار ترافیک ایستگاه شهید سلطانی بود که بنا به وعده مسئولان امر قرار بود پیش از پایان سال به نتیجه برسد.

در این میان مهرداد کیانی، شهردار کرج امروز طی نشستی از توسعه خط ۲ قطار شهری کرج خبر داد و گفت: روسازی و ریل‌گذاری ۶ کیلومتر از پروژه به پایان رسیده است.

وی افزود: اکنون عملیات احداث قطعه دوم خط ۲ قطار شهری کرج به طول رفت و برگشت حدود ۹ کیلومتر بین چهارراه طالقانی و میدان زمان حاضر نیز ۸۰ درصد ایستگاه شهید سلطانی کرج اجرا شده است و سایر ایستگاه‌ها نیز تکمیل خواهد شد.

شهردار کرج با بیان اینکه اکنون ۶.۵ کیلومتر از خط ۲ قطار شهری کرج فعال است، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود تا سال آینده این میزان به ۱۲ کیلومتر برسد. اکنون تیم‌های فنی-مهندسی و کارگری به‌طور شبانه‌روزی در حال تکمیل بخش‌هایی از خط ۲ قطار شهری کرج هستند.

خط دو قطار شهری کرج به طول ۲۷ کیلومتر از سال ۸۵ آغاز شده و تا به امروز ادامه پیدا کرده است، در حالی که وعده داده شده بود سال ۱۳۹۰ زمان بهره‌برداری از پروژه باشد.

نبود اعتبار و تورم از جمله دلایلی بود که اجرای پروژه متروی کرج را با تأخیر همراه کرد.

کد خبر 727581

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.