کردهای غیور حماسه‌ای دیگر رقم زدند / پیر و جوان آمده بودند + فیلم

همه آمده بودند از پیر و جوان گرفته تا کودک و خردسال، تا جشن چهل و پنج سالگی پیروزی انقلاب را همراه با یکدیگر جشن بگیرند و به دشمن نشان دهند که نمی‌تواند به این مردم امید واهی ببندد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از کردستان، امروز در شهرهای استان کردستان جشن انقلاب برپا بود، کردها با لباس کردی به میدان آمده بودند تا نشان دهند همچنان راسخ و پایبند به آرمان‌های نظام هستند و آمده‌اند تا چهل و پنج سالگی پیروزی انقلاب را جشن بگیرند.

فریادهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» آنها با همراهی مشتان گره کرده، در آسمان شهرهای کردستان طنین‌انداز شده بود و همه یکدل و یکصدا فقط حفظ نظام جمهوری اسلامی را از خدا طلب می‌کردند.

کردها امروز بار دیگر نشان دادند که عشق به وطن پیر و جوان نمی‌شناسد و این مسئله را در حضور پیرمردهای قامت خمیده و کودکان و خردسالان به وضوح می‌شد، دید.

کردستانی‌ها آمده بودند تا بار دیگر اعلام کنند بر آن عهدی که در سال ۱۳۵۷ با پیر جماران بستند همچنان پایبندند و هیاهوی دشمن نمی‌تواند ذره‌ای در دل آنها تردید ایجاد کند.

امروز شهرهای مختلف استان کردستان مظهر جلوه‌های نابی از حضور حماسی کُردهای اهل سنت و اهل تشیع بود که دوشادوش یکدیگر در راهپیمایی حضور یافته بودند و این خود شکست دیگری برای نظام سلطه و استکبار جهانی بود که همواره در پی ضربه زدن به اتحاد این مردم بوده است.

کردهای غیور حماسه‌ای دیگر رقم زدند / پیر و جوان آمده بودند + فیلم

مراسم راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن در شهر سنندج امروز از میدان آزادی این شهر آغاز و کم کم به خیل جمیعت اضافه شد. در طول این مسیر ایستگاه نقاشی و ایستگاه صلواتی نیز برای رفاه حال بیشتر مردم تدارک دیده شده بود.

در طول مسیر، به اهتزاز درآمدن پرچم سه رنگ کشورمان در طول پیاده راه فردوسی سنندج که بر روی پل ملاویسی سنندج قرار گرفته است احساس شعف و غرور بیشتری به مردم می‌داد و فضای زیبایی را ایجاد کرده بود.

میدان انقلاب این شهر محل تجمع نهایی راهپیمایی‌کنندگان بود و حجت‌الاسلام سیدضیاءالدین آقاجانپور، نماینده ولی‌فقیه و رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به عنوان سخنران اصلی این مراسم پشت تریبون حاضر شد که در سخنان خود به وقایع سال ۱۳۵۷ و پس از آن دوران جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: در زمان جنگ تحمیلی ما از سلاح‌های دفاعی برای دفاع از کشور و ناموسمان برخوردار نبودیم اما امروز اعلام می‌کنیم که نیروی مسلح جمهوری اسلامی ایران برای حفظ این کشور و حفظ امنیت و ناموس این مرز و بوم در اوج اقتدار است.

وی خاطرنشان کرد: اگر در زمان جنگ تحمیلی همه از کشورمان دفاع کردیم، امروز نیز حضور در میدان انتخابات همچون حضور در میدان جنگ است و شرکت در انتخابات به مانند نماز واجب است، با این تفاوت که اگر نماز را به موقع نخوانیم می‌توانیم قضای آن را به جا بیاوریم اما اگر مشارکت در انتخابات نداشته باشیم جای قضا وجود ندارد.

کردهای غیور حماسه‌ای دیگر رقم زدند / پیر و جوان آمده بودند + فیلم

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تاکید کرد: مشارکت حداکثری در انتخابات یکی از مظاهر اقتدار و امنیت کشور است و این پیام را به دشمنان می‌دهد که مردم ما از استقلال، امنیت، آزادی و جمهوری اسلامی ایران دفاع و حمایت می‌کنند.

به گزارش ایمنا، در ادامه این مراسم گروه سرود دانش‌آموزی نیز با لباس‌هایی به رنگ پرچم ایران به اجرای برنامه پرداختند و بخش آخر این مراسم نیز به قرائت قطعنامه پایانی اختصاص داشت.

کد خبر 727396

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.