وصول ۷۵۰۰ میلیارد تومان مالیات در قزوین

مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین از وصول ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان مالیات از این استان در ۱۰ ماهه امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از قزوین، سید محمود موسوی صانع امروز -دوشنبه شانزدهم بهمن- در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه استان که در سالن جلسات اداره‌کل مالیات برگزار شد، اظهار کرد: در سال ۱۴۰۲ دستور اخذ ۹ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان مالیات به استان داده شده که تا امروز ۷ هزار و ۵۷۳ میلیارد تومان آن تحقق پیدا کرده است.

وی همچنین از شناسایی ۱۸۰ میلیارد تومان فرار مالیاتی در سال جاری خبر داد و اضافه کرد: در سال جاری در مجموع ۲ هزار و ۹۷۶ میلیارد تومان از محل عوارض مالیات ارزش افزوده در اختیار شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و امور عشایری قرار گرفته و ساخت کمربندی آیت‌الله باریکن-پیامبر اعظم (ص) از ثمرات اعطای این عوارض ارزش افزوده به شهرداری قزوین است.

رشد ۱۱۶ درصدی اعطای عوارض ارزش افزوده به شهرداری‌ها

مدیرکل مالیات استان قزوین از رشد ۱۱۶ درصدی اعطای عوارض ارزش افزوده به شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و عشایر خبر داد و گفت: این میزان اعتبار سال پیش ۱,۳۰۰ میلیارد تومان بود که امسال با ۱,۶۶۰ میلیارد تومان افزایش به رقم یادشده رسیده است.

موسوی صانع ادامه داد: همچنین امسال از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده ۵۱۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تحت عنوان مالیات سلامت به حساب بخش بهداشت، درمان و آموزش پزشکی استان قزوین واریز شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۹۵ درصد رشد داشته است.

وی یادآور شد: همچنین در ۱۰ ماهه سال ۱۴۰۲ بالغ بر ۹۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان عوارض ارزش افزوده با رشد ۱۰۳ درصدی تحت عنوان مالیات سهم توسعه ورزش همگانی به حساب بخش ورزش و جوانان استان قزوین واریز شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۰۳ درصدی داشته است.

شناسایی ۲۸ هزار مؤدی جدید

مدیرکل امور مالیاتی استان در بخش دیگری از سخنانش از شناسایی بیش از ۲۸ هزار مؤدی جدید مالیاتی طی سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ به عنوان یکی از دستاوردهای مهم نهاد متبوعش یاد کرد و گفت: دریافت بیش از ۱۰ هزار فقره اظهارنامه مالیاتی جدید برای عملکرد سال ۱۴۰۱ و همچنین پذیرش مالیات ابرازی ۵۲ هزار و ۱۹۱ مؤدی مالیاتی در همین سال از دیگر دستاوردهای مهم ما بوده است.

موسوی صانع همچنین از توسعه سامانه مؤدیان و ایجاد کارپوشه برای بیش از ۱۱۸۰ مؤدی خبر داد و افزود: در مجموع در حوزه رسانه باید دستاوردهای دریافت مالیات بیان شود که یکی از نمودهای آن اجرای طرح عمرانی ۸۰۰ میلیاردتومانی کمربندی پیامبر اعظم (ص) به طول ۱۲.۵ کیلومتر است.

کد خبر 725865

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.