با مراجعه به سامانه نما اموال مسروقه خود را شناسایی کنید / روند کاهش وقوع جرم و افزایش کشف

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان با اشاره به روند کاهش وقوع جرم و روند افزایشی کشف در اصفهان گفت: یکی از سامانه‌های طراحی شده در پلیس من، سامانه نما است که اموال مسروقه در آن بارگزاری می‌شوند و شهروندان در صورت شناسایی اموال خود می‌توانند با داشتن کلاسه مربوطه مراجعه کنند و اموال خود را تحویل بگیرند.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، سرهنگ حسین بساطی امروز _شنبه چهاردهم بهمن_ در نشست خبری فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان اظهار کرد: با توجه به تأثیرات سرقت بر آرامش شهروندان، برخورد با سارقان و دستگیری آنها و کشف سرقت در تمام کلانتری‌ها مد نظر قرار گرفته است.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون با هدف‌گذاری‌های انجام شده در کلان‌شهر اصفهان شاهد کاهش سه درصدی کل جرایم هستیم، همچنین با اقدامات انجام شده، در حوزه جرایم منزل ۲۷ درصد و در حوزه سرقت از مغازه‌ها ۲۴ درصد کاهش را شاهد هستیم.

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان تصریح کرد: در سال جاری کشف و دستگیری سرقت به عنف و توأم با خشونت، ۴۲ درصد افزایش داشته است و با توجه به در دستور کار بودن برخوردهای به موقع و به هنگام با سارقان و مجرمان، آمار مصدومیت سارقان توسط مأموران بسیار بالا و سعی بر این بوده است که بازدارندگی در میدان باشد.

سرهنگ بساطی با اشاره به افزایش ۴۸ درصدی کشف خودروهای مسروقه و ۳۱ درصدی موتورسیکلت‌های مسروقه ادامه داد: بیش از ۹۵ درصد خودروهای مسروقه کشف می‌شود و بعضی از دلایل سرقت خودرو به سهل‌انگاری، توجه نداشتن به توصیه‌های پلیسی و استفاده نکردن از تجهیزات لازم بازمی‌گردد.

وی با اشاره به افزایش ۳۷ درصدی کشف کلی در سطح شهرستان اصفهان گفت: در حوزه سرقت احشام نیز شاهد ۱۴۵ درصد افزایش کشف هستیم و پلیس هدفمندتر و میدانی‌تر از پیش در حال فعالیت است؛ با توجه به اقدامات انجام شده شاهد روند کاهش وقوع جرم و روند افزایشی کشف هستیم.

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان با اشاره به اینکه بعضی از خرده‌فروشان مواد مخدر تبدیل به مالخر می‌شوند، اضافه کرد: شاهد افزایش ۲۵ درصدی دستگیری خرده‌فروشان موادمخدر در سال جاری هستیم که یکی از حلقه‌های چرخش مواد مخدر در جامعه به شمار می‌روند و برخورد جدی با آنها در دستور کار قرار گرفته است.

سرهنگ بساطی با اشاره به افزایش صددرصدی دستگیری معتادان کارتن‌خواب و متجاهر اظهار کرد: در حوزه واحد مشاوره و خدمات اجتماعی کلانتری‌ها، اقدامات بسیار خوبی انجام شده است و واحدهای مشاوره در تمام کلانتری‌ها حضور دارند که افرادی متخصص هستند و با ورود آنها به پرونده‌ها، شاهد ارجاع ۲۸ هزار و ۵۰۰ پرونده به این واحد هستیم که از این بین ۷۶ درصد منجر به مصالحه شده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌های حوزه انتظامی بازگرداندن اموال مسروقه به صاحبان آنها است، افزود: کشفیات از هر حیث وجود دارد و یکی از سامانه‌های طراحی شده در پلیس من، سامانه نما است که اموال مسروقه در آن بارگذاری می‌شوند و شهروندان در صورت شناسایی اموال خود می‌توانند با داشتن کلاسه مربوطه مراجعه کنند و اموال خود را تحویل بگیرند.

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان تصریح کرد: یکی از طرح‌های مهم در حال اجرا، طرح امنیت محله‌محور و معیار در آن، خود مردم هستند، در واقع طرح‌های انتظامی متناسب با نیازمندی شهروندان و اطلاعات آنها با استفاده از ظرفیت خود مردم و توان انتظامی اجرایی می‌شود.

سرهنگ بساطی با اشاره به اینکه مبنای طرح‌های انتظامی رضایتمندی مردم و امنیت شهروندان خط قرمز پلیس است، ادامه داد: طرح پاک‌سازی پارک‌ها، بوستان‌ها و اماکن پرتردد و عمومی نیز مد نظر قرار گرفته و برخورد با اراذل و اوباش و مزاحمان به صورت جدی در دستور کار است.

وی با بیان اینکه امنیت محصولی جمعی و پلیس حافظ آن است، گفت: ارتباط پلیس با دستگاه‌های ذی‌ربط به خوبی انجام شده و دستگاه‌های قضائی نیز از اقدامات انجام شده پشتیبانی و حمایت می‌کند؛ در حوزه سرقت‌های خرد نیز رویکردهایی مد نظر قرار گرفته است که یکی از آنها، نگهداری و حفظ اموال است و بر اساس تدابیر انجام شده، در دستور کار داریم که تجربیات پلیس در ساخت و سازها لحاظ شود.

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان با اشاره به اینکه برای اعیاد پیش رو و عید نوروز نیز طرح‌های ویژه‌ای اجرایی خواهد شد، اضافه کرد: جمع‌آوری و برخورد با عرضه‌کنندگان قلیان از لحاظ معیارهای بهداشتی در سطح شهر با رویکرد بهداشتی در دستور کار است و پلیس پشتیبانی از این طرح‌ها می‌کند.

سرهنگ بساطی با اشاره به اینکه پلیس به سمت هوشمندسازی رفته است، افزود: در خصوص امکانات، نیروها و تجهیزات پلیسی اقدامات بسیار خوبی انجام شده و با پلیسی انقلابی، مردم‌محور و مدرن روبه‌رو خواهیم شد؛ تمام خودروهای پلیس مجهز به تجهیزات کنترلی هستند و ابزارهای هوشمند برای تطبیق چهره افراد توسط مأموران به کار برده می‌شود.

وی با اشاره به برقراری یک میلیون و ۶۷۰ هزار تماس با پلیس ۱۱۰ از ابتدای سال جاری تاکنون خاطرنشان کرد: در حال حاضر صددرصد البسه کارکنان پلیس در سطح اصفهان به دوربین مجهز هستند.

در پایان این نشست از سرباز وظیفه وظیفه‌شناس، علی تیموری که وجه ۱۰۰۰ دلار و معادل ۵۰ ملیون تومان را به کلانتری محل خدمت خود تحویل داده بود، قدردانی شد.

کد خبر 725130

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.