آخرین وضعیت جاده‌های گیلان/ تردد در محورهای کوهستانی با زنجیر چرخ امکان پذیر است

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان گفت: بارش برف در جاده های کوهستانی در حال باریدن و تردد در محورهای کوهستانی و برف‌گیر با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است.

غلامعلی نیک‌فهم در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در گیلان، در تشریح آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی استان اظهار کرد: هم‌اکنون حداکثر ارتفاع بارش برف شدید در محورهای اسالم - خلخال ۱۵ سانتیمتر، پونل - خلخال ۲۰ سانتیمتر و بهارستان - آقچای در محور آستارا- اردبیل ۱۰ سانتیمتر است.

وی افزود: حداکثر ارتفاع بارش خفیف برف در محورهای سیاهکل - دیلمان پنج سانتیمتر، ماسال - گیلوان ۱۰ سانتیمتر، شوک - ملکوت پنج سانتیمتر، بلوردکان - خصیب دشت پنج سانتیمتر و فومن - ماسوله و توتکابن - حشمت آباد سفیدپوش شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان با بیان اینکه بارش برف در محورهای شفت - امامزاده اسحاق و بره سر - قوشه لانه- کلیشم متوقف شده است، خاطرنشان کرد: زندانه در محور پونل-خلخال به دلیل احتمال بارش برف شدید، ریزش بهمن و نبود ایمنی کافی تا اطلاع ثانوی مسدود است.

نیک‌فهم در خصوص آخرین وضعیت محورهای مرزی استان گفت: گردنه حیران در محور آستارا-اردبیل و گردنه الماس اسالم- خلخال بارش برف شدید در حال باریدن است و در این محورها احتمال کولاک و یخبندان پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه بارش باران و ترافیک در سایر محورهای مواصلاتی استان گیلان در جریان است، خاطرنشان کرد: با هشدار سطح نارنجی هواشناسی در گیلان، ۵۴۲ راهدار، سر اکیپ و راننده با ۳۹۱ دستگاه ماشین‌آلات سبک، نیمه‌سنگین و سنگین با استقرار در ۵۳ راهدارخانه ثابت و سیار استان در حالت آماده‌باش هستند.

وی تصریح کرد: به شهروندان و مسافران توصیه می‌کنیم برای تردد در جاده‌های کوهستانی و برف‌گیر حتماً زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان گفت: شماره تلفن ۱۴۱ مرکز مدیریت راه‌های استان به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به سوالات هموطنان در خصوص وضعیت جوی و ترافیکی کلیه محورهای مواصلاتی گیلان و محورهای ارتباطی استان‌های همجوار است.

کد خبر 724318

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.