اجرای همزمان ۲ پروژه بزرگ تقاطع غیرهمسطح در تبریز

شهردار تبریز از اجرای همزمان دو پروژه بزرگ تقاطع غیرهمسطح در تبریز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از آذربایجان‌شرقی و به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، یعقوب هوشیار با حضور در محل کارخانه تولید قطعات سگمنتال پروژه‌های پل روگذر معلم و قراملک، ضمن بازدید از تمام بخش‌های تولید قطعات سگمنتال این کارخانه در جریان پیشرفت جبهه‌های کاری مختلف آن قرار گرفت. وی به همراه سامان احمدزاده معاون فنی و عمرانی شهرداری و عوامل اجرایی این دو پروژه انجام شد، تسریع روند تولید قطعات سگمنتال پل‌های قراملک و معلم جهت سرعت بخشیدن به روند اجرای پروژه را خواستار شد.

وی بهره‌گیری از دانش نوین جهت ارتقای کیفی پروژه‌ها را یکی از اهداف مهم در اجرای پروژه‌های عمرانی شهرداری تبریز عنوان کرد و گفت: این مهم با اجرای فناوری سگمنتال در روگذر میدان معلم به عنوان نخستین پل با فناوری سگمنتال و پل قراملک محقق می‌شود.

شهردار تبریز با تاکید بر رعایت تمهیدات زمستانی در روند اجرای پروژه‌ها، آخرین وضعیت پروژه‌های معلم و قراملک از جمله تولید و نصب قطعات بتنی و روند عملیات اجرایی را مورد بررسی قرارداد.

هوشیار زمان بهره‌برداری از این پروژه‌ها را خرداد ۱۴۰۳ اعلام کرد و ادامه داد: پروژه تقاطع غیرهمسطح معلم به طول ۶۳۰ متر و عرض ۱۶ متر با کارفرمایی شهرداری منطقه ۵ و اجرای شرکت خانه‌سازی پیش‌ساخته آذربایجان در راستای کاهش بار ترافیکی خیابان نظام پزشکی به طرف چایکنار در حال اجرا است.

وی اضافه کرد: به دلیل استفاده از فناوری سگمنتال و دهانه‌های طولانی‌تر، دارای معماری خاص و دوام بیش‌تری خواهد بود.

شهردار تبریز گفت: پروژه تقاطع غیر همسطح قراملک نیز یکی از پروژه‌های مهم ترافیکی سال جاری شهرداری تبریز است که با تکمیل این پروژه شاهد تسهیل تردد شهروندان در غرب تبریز و روان‌سازی ترافیک در این مسیر خواهیم بود. تابلو روز شمار افتتاح این پروژه نیز سوم خرداد سال آینده است.

این پروژه به طول ۵۳۰ متر و عرض ۲۱.۲۰ متر در سطح محدوده شهرداری منطقه ۶ تبریز قرار داشته و با کارفرمایی شهرداری منطقه ۲ و اجرای شرکت خانه‌سازی پیش‌ساخته آذربایجان در دست احداث است.

کد خبر 724216

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.