خواهرخواندگی اصفهان و بارسلون بسترساز گسترش روابط است

رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در اصفهان با بیان اینکه حوزه‌های همکاری بین دو کشور ایران و اسپانیا بسیار گسترده است، گفت: خواهرخواندگی اصفهان و بارسلون بهانه‌ای است که رفت و آمدها را نیز توسعه دهیم و تسهیل کنیم.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، مصطفی دولت‌یار امروز _سه‌شنبه سوم بهمن_ در دیدار شهردار اصفهان با سفیر اسپانیا در جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: اصفهان نه‌تنها در هنر و زیبایی زبانزد خاص و عام است، بلکه در حوزه صنعت، علم، دانشگاه، کشاورزی، تولیدات دامی و طیور جزو استان‌های سرآمد کشور ایران است.

وی افزود: حوزه‌های همکاری بین دو کشور ایران و اسپانیا بسیار گسترده است، بنابراین مسائل بین دولت‌ها و پایتخت‌ها باید هرچه سریع‌تر حل و فصل شود.

رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در اصفهان خطاب به سفیر اسپانیا در جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: در اصفهان بخش خصوصی، گردشگران و هنرمندان را می‌توانید کمک کنید تا بتوانیم تعامل مردم دو کشور را در گروه‌های مختلف توسعه دهیم، چراکه سفارت اسپانیا در ایران نقش کلیدی در این حوزه‌ها دارد.

دولت‌یار تاکید کرد: دفتر وزارت امور خارجه در اصفهان تأسیس شده است تا تسهیلات بیشتری در افزایش تعاملات فراهم شود، البته شهردار اصفهان توجه خاصی به این مسائل دارد و علاقه‌مند به گسترش روابط بین دو شهر اصفهان و بارسلون است.

وی گفت: خواهرخواندگی اصفهان و بارسلون بهانه‌ای است که رفت و آمدها را نیز توسعه دهیم و تسهیل کنیم.

کد خبر 722575

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.