عرضه اولیه نخریس قطعی شد + جزئیات

فرابورس ایران اطلاعیه عرضه اولیه سهام شرکت نخ‌ریسی و نساجی خسروی خراسان به روش ترکیبی در نماد معاملاتی «نخریس ۱» را منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، فرابورس ایران اطلاعیه عرضه اولیه سهام شرکت نخ‌ریسی و نساجی خسروی خراسان به روش ترکیبی در نماد معاملاتی «نخریس ۱» را منتشر کرد که متن آن به شرح ذیل است:

«به اطلاع می‌رساند، با توجه به پذیرش سهام شرکت نخ‌ریسی و نساجی خسروی خراسان در تاریخ ۱۵/‏۱۰/‏۱۴۰۰‬ توسط هیأت محترم پذیرش اوراق بهادار در بازار دوم فرا بورس ایران و به استناد بند ۱۹ و بند ۲۰ ماده «۱» دستورالعمل پذیره‌نویسی و عرضه اولیه اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران، سهام شرکت مذکور توسط سهامدار عمده آن شرکت به روش ترکیبی و طی دو مرحله به شرح مشخصات مندرج در این اطلاعیه عرضه می‌شود.

مشخصات عمومی عرضه

تعداد کل سهام شرکت: ۳۰۰,۰۰۰,۰۰۰ سهم

تعداد کل سهام قابل عرضه: ۳۶,۰۰۰,۰۰۰ سهم معادل ۱۲ درصد از کل سهام شرکت

متعهدین عرضه: سازمان آستان قدس رضوی و شرکت سرمایه گذاری ملی ایران

مشاورین عرضه: شرکت کارگزاری بورس و اوراق بهادار رضوی و شرکت کارگزاری سرمایه گذاری ملی ایران

متعهد خرید: شرکت تأمین سرمایه خلیج فارس

بازار گردان: صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازار گردانی فخر رضوی

مشخصات مرحله اول: عرضه به سرمایه‌گذاران واجد شرایط (صندوق‌های سرمایه گذاری سهامی و مختلط) به روش حراج

تعداد سهام قابل عرضه: ۱۲,۰۰۰,۰۰۰ سهم معادل چهار درصد از کل سهام شرکت

تاریخ دوره سفارش گیری و عرضه: روز دوشنبه مورخ ۱۱/‏۱۰/‏۱۴۰۲‬

دوره سفارش گیری: مطابق با پیام ناظر در روز عرضه اولیه

حداکثر تعداد سهام قابل خریداری توسط هر کد معاملاتی: ۲۴۰,۰۰۰ سهم

قیمت ارزش گذاری: ۶۰,۸۹۳ ریال

مشخصات مرحله دوم: عرضه به سایر سرمایه‌گذاران به روش قیمت ثابت

حداقل تعداد سهام قابل عرضه: ۲۴,۰۰۰,۰۰۰ سهم معادل هشت درصد از کل سهام شرکت

تاریخ دوره عرضه به قیمت ثابت: روز دوشنبه مورخ ۱۱/‏۱۰/‏۱۴۰۲‬

دوره سفارش گیری: مطابق با پیام ناظر در روز عرضه اولیه

حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی: ۳۰ سهم

قیمت عرضه: قیمت کشف شده در مرحله اول

عرضه اولیه نخریس قطعی شد + جزئیات

سایر موارد

به استناد تبصره ۴ ماده ۳ دستورالعمل پذیره نویسی و عرضه اولیه اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار تهران و فرا بورس ایران، ارسال سفارش در مرحله اول صرفاً از طریق ایستگاه‌های معاملاتی (نامک) امکان پذیر خواهد بود.

بر اساس ماده ۶ مکرر ۳ دستورالعمل مورد اشاره «پنجاه درصد از سهام خریداری شده در روز عرضه اولیه توسط سرمایه‌گذاران واجد شرایط، تا ۹۰ روز پس از تاریخ عرضه اولیه بدون مجوز بورس، امکان عرضه نخواهد داشت».

وفق تبصره ماده ۶ مکرر ۳ دستورالعمل مورد اشاره، بورس باید تعداد و قیمت سهام تخصیص داده شده به سرمایه‌گذاران واجد شرایط را به تفکیک مشخصات هر سرمایه گذار واجد شرایطی که در عرضه اولیه شرکت کرده است، در روز عرضه اولیه افشا کند.

صرفاً صندوق‌هایی) صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام و مختلط (مجاز به ورود سفارش در تاریخ عرضه می‌باشند که گزارش ارزشیابی سهام تهیه شده توسط صندوق را حداکثر تا ساعت ۲۲:۰۰ روز یکشنبه مورخ ۱۰/۱۰ / ۱۴۰۲ به آدرس ایمیلMarketOperatiobn@ifb.ir ارسال نمایند. درج نام صندوق، کد بورسی صندوق، شماره تماس مدیر صندوق ضروری است.

لازم به ذکر است به خریداران سهام در عرضه اولیه نماد معاملاتی «نخریس ۱» اختیار فروش تبعی این سهام تخصیص داده نخواهد شد.

با توجه به این موضوع که عرضه اولیه سهام شرکت مذکور به روش ترکیبی انجام می‌شود، توجه به مفاد «دستورالعمل پذیره نویسی و عرضه اولیه اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار تهران و فرا بورس ایران» و اصلاحات بعدی آن و مطالعه آن به منظور اطلاع از جزئیات نحوه ثبت سفارش در دوره سفارش گیری و نحوه انجام عرضه اولیه اوراق بهادار و سایر مقررات مربوطه، ضروری است. اطلاعات تکمیلی در خصوص شرکت مذکور، در سامانه جامع اطلاع رسانی ناشران (کدال) به نشان www.codal.irو وب سایت رسمی شرکت فرا بورس ایران به نشان www.ifb.ir در دسترس علاقه‌مندان است.»

عرضه اولیه نخریس قطعی شد + جزئیات

کد خبر 715086

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.