زنگ حماسه و ایثار در شهرستان آران و بیدگل نواخته می‌شود

فرماندار شهرستان آران و بیدگل از نواختن زنگ حماسه و ایثار در مدارس این شهرستان به مناسبت «۴ دی روز حماسه و ایثار» در آران و بیدگل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از اصفهان، علی اکبر رضایی _چهارشنبه بیست‌ونهم آذر_ در نشست خبری به مناسبت سالروز حماسه و ایثار آران و بیدگل اظهار کرد: برنامه‌های متنوع فرهنگی برای پاسداشت این روز در شهرستان دیده شده است که در جهت کاهش فاصله نسل جوان با شهدا برگزار می‌شود.

وی روایتگری و دل نوشته‌های دانش آموزی را در مدارس در راستای همدلی نسل امروز با شهدا عنوان کرد و افزود: ما مدیون کسانی هستیم که امنیت را به ارمغان آوردند و امروز ایرانی بودن افتخار است بنابراین باید با جهاد تبیین در مقابله با تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمن ایستادگی کنیم.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل گفت: هر ملتی که ماندگار شد با ویژگی خاصی این ماندگاری را برای خود رقم زد مردم ایران با رشادت و استقامت خود در تاریخ به یادگار می‌مانند.

وی با اشاره به تعداد شهدای استان تصریح کرد: ملت ما ظرفیت‌های بیشماری در شجاعت و شهامت دارند از جمله‌ای ویژگی‌ها مردم استان اصفهان که ویژگی‌خاص رشادت آن معرف این ملت است و شهرستان آران و بیدگل به ویژه در این استان با توجه به جمعیت خود بیشترین شهدا را تقدیم انقلاب کرد.

رضایی قدرت ایثار و شجاعت را حقانیتی از این مردم دانست که در مقابل ظلم و تحریم مانند سدی عظیم نگذاشت دشمنان قسم خورده کوچک‌ترین خدشه‌ای به انقلاب و نظام وارد کنند.

وی تاکید کرد: مدیون کسانی هستیم که امنیت را برای ما ارمغان آوردند، امروز ایرانی بودن افتخار ما است و در تاریخ می‌ماند رشادت و ایثارگری مردم این شهرستان این عزت و اقتداری که جوانان ما خلق کردند تا انقلاب به دست نامحرمان نیوفتد.

به گفته وی رزمندگان شهرستان آران و بیدگل در دو عملیات رشادت و ایثارهای فراوان داشتند که حماسه چهارم دی را آفریدند.

حسین ناظمی رئیس شورای اسلامی شهر آران و بیدگل نیز در این نشست اظهار کرد: یادواره شهدا چهارم دی در بارگاه علی ابن هاشم برگزار می‌شود سخنران این مراسم نماینده مجلس آقای شهبازی است.

وی با اشاره به اینکه ۷۰ درصد این یادواره در فضای مجازی و ۳۰ درصد در شب مراسم برگزار می‌شود گفت: انتشار و اشاعه این مراسم دینی است به عهده خبرنگاران است تا با جهاد تبیین و تولید محتواها فرهنگ شهدایی را در جامعه ترویج دهند.

به گفته وی مصاحبه با خانواده شهدا، غرفه‌هایی برای معرفی شهدا، موکب‌های پذیرایی از زائر شهدا، استودیو محیطی، مصاحبه با رزمندگان از دیگر برنامه‌های این یادواره است.

کد خبر 713560

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.