رایزنی امیرعبداللهیان و همتای چینی درباره فلسطین

وزیر خارجه کشورمان در تماس تلفنی با همتای چینی تاکید کرد: دامنه جنگ در منطقه گسترش یافته و اگر حملات به غزه فوراً متوقف نشود هر آن امکان دارد یک انفجار در منطقه رخ بدهد و کنترل از دست همه طرف‌ها خارج شود.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، حسین امیرعبداللهیان، در گفت‌وگوی تلفنی با «وانگ ایی» وزیر امور خارجه جمهوری خلق چین در خصوص مناسبات چندجانبه و منطقه‌ای بویژه تحولات اخیر فلسطین گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

وی ضمن ابراز ناخرسندی از وتوی قطعنامه ناظر بر توقف نسل کشی در غزه توسط آمریکا، به تلاش‌های سازنده چین در جهت ایجاد صلح و ثبات در منطقه و ضرورت ایفای نقش فعال در توقف جنگ علیه غزه اشاره کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان برای همه ما امنیت منطقه مهم است و در این راستا جمهوری اسلامی ایران رایزنی‌های متعددی با کشورهای منطقه صورت داده است.

امیر عبداللهیان بار دیگر تاکید کرد، دامنه جنگ در منطقه گسترش یافته و اگر حملات به غزه فوراً متوقف نشود هر آن امکان دارد یک انفجار در منطقه رخ بدهد و کنترل از دست همه طرف‌ها خارج شود. متأسفانه طرف آمریکایی خطر گسترش بیشتر دامنه جنگ را بدرستی درک نمی‌کند. حیات نتانیاهو، متحد کاخ سفید، صرفاً در استمرار جنگ و نسل کشی است، وضع منطقه اینگونه نخواهد ماند.

وزیر امور خارجه چین نیز ضمن ابراز تأسف از وتو قطعنامه آتش بس در غزه اظهار داشت: برقراری آتش بس و ارسال فوری کمک‌های انسان دوستانه برای چین حائز اهمیت است.

وی ابراز امیدواری کرد، نشست آتی مجمع عمومی سازمان ملل فرصتی برای ایجاد آتش بس در منطقه باشد.

در پایان طرف‌ها ضمن ابراز خرسندی از پیشرفت روابط دوجانبه، بر ادامه رایزنی‌ها و گفتگوهای دوجانبه و تقویت همکاری‌های چندجانبه تاکید کردند.

منبع: تسنیم

کد خبر 711311

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.