ارزش املاک مازاد دولتی حدود ۱۳۰ همت است

رئیس سازمان خصوصی‌سازی از فروش حدود چهار همت اموال غیردولتی در سال ۱۴۰۲ و در راستای سیاست مولدسازی خبر داد و گفت: ارزش املاک مازاد شناسایی‌شده دولتی حدود ۱۳۰ همت برآورد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، مالک رحمتی در نهمین جلسه شورای اطلاع‌رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اولویت سازمان خصوصی‌سازی، اظهار کرد: نخستین اولویت واگذاری اموال و بنگاه‌های دولتی در بازار سرمایه است.

وی مردمی‌سازی اقتصاد را به معنای گره زدن معیشت مردم به تولید و سودآوری بنگاه‌ها دانست و افزود: اگر شرایطی ایجاد شود که سهامداری جایگزین خرید طلا و مسکن شود، به اقتصاد کشور، کنترل تورم و بهبود تأمین مالی و سودآوری بنگاه‌ها کمک کرده‌ایم.

رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی درباره فروش اموال غیردولتی خاطرنشان کرد: مجموع فروش اموال غیردولتی از سال ۱۳۹۸ تا پایان سال ۱۴۰۱ برابر با ۴.۹ همت و در سال ۱۴۰۲ حدود ۴ همت در راستای سیاست مولدسازی بوده است.

رحمتی با بیان اینکه منابع حاصل از مولدسازی صرف امور جاری کشور نمی‌شود، تصریح کرد: بورس کالا نیاز به تقویت بیشتر دارد و عرضه اموال دولت در بورس مسیر درستی است.

مولدسازی به ۷ روش

وی همچنین درباره ارزش املاک مازاد شناسایی شده دولتی نیز توضیح داد: ارزش این املاک حدود ۱۳۰ همت برآورد می‌شود.

رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه مولدسازی اموال مازاد دولت هفت روش دارد، گفت: یکی از این روش‌ها واگذاری است که ماهانه به‌طور متوسط ۸۰ ملک جدید در راستای مولدسازی شناسایی و ۳۰ مورد قیمت‌گذاری شده و در فرآیند عرضه قرار می‌گیرد با این حال چسبندگی به دارایی‌ها در دستگاه‌ها نیز بالا است.

رحمتی با ذکر این نکته که مولدسازی امری مغفول‌مانده در دولت‌های قبلی بود که دولت سیزدهم آن را اجرایی کرد، افزود: دستگاه‌های مختلف باید سازمان خصوصی‌سازی را در امر مولدسازی یاری کنند.

رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی در پایان از برگزاری همایش ملی مولدسازی در آینده نزدیک خبر داد.

منبع: تسنیم

کد خبر 711132

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.