امروز اقتصاد خیرات در کنار بخش‌های دیگر اقتصادی در کشورهای مختلف دنیا فعال است

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز اقتصاد خیرات نیز در کنار اقتصاد بخش‌های خصوصی، دولتی و تعاونی در کشورهای مختلف دنیا به شکلی موثر فعال است، گفت: در فرهنگ و آموزه‌های دینی ما نیز خیرات در قالب‌هایی چون وقف و نذر جایگاهی بسیار مهم و بنیادین دارد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، آیت الله سید ابراهیم رئیسی شامگاه جمعه در ادامه برنامه‌های سفر دوم دولت مردمی به استان البرز، در نشستی با «خیرین حوزه سلامت» با بیان اینکه امروز اقتصاد خیرات نیز در کنار اقتصاد بخش‌های خصوصی، دولتی و تعاونی در کشورهای مختلف دنیا به شکلی موثر فعال است، تصریح کرد: در فرهنگ و آموزه‌های دینی ما نیز خیرات در قالب‌هایی چون وقف و نذر جایگاهی بسیار مهم و بنیادین دارد.

رئیس جمهور نذر و وقف را پشتوانه مهمی برای گره‌گشایی از زندگی و اجتماعات بشری دانست و با اشاره به فعالیت خیرین در عرصه‌های مختلف از جمله مدرسه‌سازی، سلامت و اقدامات عمرانی و عام‌المنفعه مثل مشارکت در آب‌رسانی به روستاها اظهار داشت: امروز خیرین در اجرای برنامه دولت در رفع تنش آبی ۱۰ هزار روستا مشارکت جدی دارند و بخشی از ۳ هزار و ۵۰۰ روستایی که تاکنون مشکل آبی آنها برطرف شده، محصول تلاش خیرین هستند.

وی در ادامه با بیان اینکه همواره به همکاران خود در دولت تاکید کرده‌ام که در طرح‌های مشارکتی با خیرین، همه تلاش خود را برای عمل به‌هنگام و کامل دولت به تعهدات خود به کار بگیرند، گفت: دولت نسبت به رفع موانع و تسهیل فعالیت آحاد مختلف جامعه از جمله فعالان اقتصادی وظیفه عام و نسبت به رفع موانع و تسهیل فعالیت خیرین وظیفه خاص دارد؛ انگیزه و عمل خیرین باید محترم شمرده شود.

آیت الله ر رئیسی همچنین یکی از مصادیق صادق‌الوعد بودن دولت را همین عمل به تعهدات در مشارکت با خیرین و تسهیل فعالیت آنها دانست.

کد خبر 710456

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.