ورود ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد علوی به محرومیت زدایی شهرستان مارگون

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: شهرستان مارگون تحت حمایت بنیاد علوی قرار می‌گیرد و ستاد اجرایی فرمان امام نیز ۴۰ میلیارد تومان جهت محرومیت‌زدایی این شهرستان در نظر گرفته است.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از کهگیلویه و بویراحمد سید علی احمدزاده روز _جمعه، هفدهم آذر_ در ادامه سفرهای و برنامه‌های خود به شهرستان محروم مارگون در حاشیه میز خدمت این شهرستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با مدیران استانی و شهرستانی حوزه زیرساخت به مارگون آمدیم و به مشکلات مردم رسیدگی کرده و دستورات لازم برای رفع آنها داده شد.

وی عمده مشکلات شهرستان مارگون را مربوط به روستاها دانست و افزود: برخی‌ها هم مطالبات شخصی داشتند و برخی‌ها هم تسهیلات جهت ایجاد اشتغال نیاز داشتند که برای حل مشکلات مصمم هستیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه مارگون از شهرستان‌های کم برخوردار و تازه تأسیس استان است، گفت: در سفر دور دوم دولت به کهگیلویه و بویراحمد این شهرستان مورد توجه قرار گرفت و وزیر کشور به این شهرستان سفری داشت و ۱۰۰ میلیارد تومان هم در حوزه زیرساخت‌ها توسط وزیر کشور به این شهرستان اختصاص یافت.

وی تصریح با بیان اینکه در مجموع در سفر دولت به استان ۶۵۰ میلیارد تومان برای رفع محرومیت مارگون اختصاص یافت، تصریح کرد: در سفر امروز مسئولان استانی به مارگون زمینی برای احداث مجتمع ادارات در ۱۷ هکتار نهایی شد که عملیات آن شروع می‌شود.

احمدزاده خاطرنشان کرد: از محل مسئولیت‌های اجتماعی کارخانه سیمان مارگون و حمایت‌های دولت، احداث درمانگاه بستردرمانی در ۱۳ هزار مترمربع قطعی شد.

وی از نهایی شدن زمین برای ساخت حوزه علمیه خواهران و برادران در این شهرستان خبر داد و افزود: راه و شهرسازی مکلف شد راه ورودی از شهر تا مجتمع ادارات را دو بانده کند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در بسیاری از روستاهای مارگون کار در حال انجام است، گفت: جاده دسترسی به دهستان «زیلایی» روستاهای «چاهن»، «موشمی» و در «تاکسیسه» به سمت «مورد زرد زیلایی» در حال انجام است، ضمن اینکه از معاون امور عمرانی استانداری و آبفا خواستیم مشکل آب آشامیدنی برخی از روستاهایی که دارای مشکل هستند را حل کنند.

وی با بیان اینکه تا عصر امروز در مارگون هستیم تا بتوانم برخی روستاها از جمله «دلیرچ» را از نزدیک ببینم و با مشکلات مردم آشنا شویم، تصریح کرد: مارگون یکی از شهرستان‌هایی است که مورد توجه استان است و اراده کردیم تا این شهرستان را از محرومیت خارج کنیم.

احمدزاده با اشاره به برنامه بنیاد علوی برای شهرستان مارگون افزود: این شهرستان تحت حمایت این بنیاد قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: ستاد اجرایی حضرت امام (ره) با استانداری تفاهم‌نامه‌ای در مارگون به ارزش ۴۰ میلیارد تومان امضا کرده و همه جانبه در تلاش هستیم با اعتباراتی که دولت به مارگون اختصاص داده این شهرستان را از محرومیت خارج کنیم.

کد خبر 710380

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.