هوای اصفهان ناسالم است / ۱۵ منطقه در وضعیت قرمز و نارنجی

سنجش کیفیت هوا، امروز (جمعه هفدهم آذر) با قرار گرفتن روی شاخص ۱۳۶، در وضعیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) ثبت شده است.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، وضعیت هوای اصفهان امروز _جمعه، هفدهم آذر_ به شرح زیر است:

سنجش کیفیت هوای اصفهان امروز در ساعت منتهی به ۹ صبح با قرار گرفتن روی شاخص ۱۳۶، در وضعیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) ثبت شده است.

دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های احمدآباد با شاخص ۱۶۸، خرازی با شاخص ۱۵۹ و پروین با شاخص ۱۵۶ در وضعیت هوای ناسالم برای عموم (قرمز) قرار دارد. ایستگاه رودکی با شاخص ۸۵ در وضعیت (نارنجی) است.

امروز بر اساس سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست منطقه اصفهان، ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا متعلق به شهرداری اصفهان در ایستگاه‌های خیابان ۲۵ آبان با شاخص ۱۵۴، انقلاب با شاخص ۱۱۷، فرشادی با شاخص ۱۵۹ و کردآباد با شاخص ۱۵۶ در وضعیت هوای ناسالم برای عموم (قرمز) قرار دارد.

همچنین سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های پارک زمزم با شاخص ۱۱۳، دانشگاه صنعتی با شاخص ۱۱۲، رهنان با شاخص ۱۲۶، زینبیه با شاخص ۱۲۳، سپاهان‌شهر با شاخص ۱۱۶، فیض با شاخص ۱۲۲، میرزاطاهر با شاخص ۱۰۳ و ولدان با شاخص ۱۴۵ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) قرار دارد.

در حال حاضر تنها ایستگاه‌های فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان اصفهان به‌جز شهر اصفهان، ایستگاه قهجاورستان، زرین‌شهر، شاهین‌شهر و مبارکه، است، شاخص کیفی هوای زرین‌شهر با شاخص ۱۱۱ و قهجاورستان در وضعیت (نارنجی)، شاهین‌شهر با شاخص ۵۶ و مبارکه با شاخص ۷۲ در وضعیت (زرد) است.

دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های استانداری اصفهان، کاوه، جی، میثاق، خواجو، باغ غدیر و شهرهای کاشان، خمینی‌شهر، نجف‌آباد، دولت‌آباد و سجزی فعال نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم (زرد)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ بسیار خطرناک (قهوه‌ای) است.

شاخص کیفی هوا (Air Quality Index) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا همچون مونوکسید کربن، دی‌اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن‌دار، ازن و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف دارد، به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 710327

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۹:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۷
  0 0
  چرا مدارس را تعطیل نمیکنند ..بچه ها گناه دارند مریض میشه
 • IR ۲۰:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۷
  0 0
  تعطیل کنید مدارسا
 • علی IR ۲۲:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۷
  1 0
  زمانی که نیروگاه وصنایع ما روزی ۹میلیون لیتر مازوت مصرف می‌کنند و به حلق مردم میدن میخوای هوا تمیز باشه خدا بدادمون برسه نه هوا داریم نه آب نه پول نه مدیریت و نه مسئول دلسوز ونه هیچ واقعا آدم میمونه چکار کنه چطور میشه با مردم اینطور رفتار بشه واز ابتدایی ترین چیزها محرومان کرد آب هوا .......
 • IR ۲۲:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۷
  0 0
  ترو خدا مدارس تعطیل کنید شما میگید هوا ناسالمه پس چطوری میگین مدارس باز کنن آقای رییس آموزش پرورش آقای شیش فروش شما اگه فرزند داشته باشید فرزند خودتون با این هوای آلوده میزارین برن مدرسه واقعا چرا یعنی سلامتی مردم برای شما مهم نیست ؟