رئیس‌جمهور تهران را به مقصد مسکو ترک کرد

رئیس‌جمهور به دعوت رسمی ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه در راس یک هیئت عالی‌رتبه سیاسی-اقتصادی تهران را به مقصد مسکو ترک کرد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی به دعوت رسمی ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، در صدر یک هیئت عالی‌رتبه سیاسی-اقتصادی، با بدرقه محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور، حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قمی معاون بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری و جمعی از اعضای کابینه صبح امروز _پنجشنبه شانزدهم آذر_ تهران را به مقصد مسکو ترک کرد.

رایزنی در خصوص مسائل دوجانبه از جمله تعاملات اقتصادی و نیز گفت‌وگو درباره موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی به‌ویژه موضوع فلسطین و تحولات غزه اصلی‌ترین دستور کار رئیس‌جمهور در این سفر یک‌روزه خواهد بود.

رئیس‌جمهور ظهر پنجشنبه به وقت محلی از سوی الکساندر نواک، معاون نخست‌وزیر و سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه در فرودگاه ونوکوای مسکو مورد استقبال قرار خواهد گرفت و سپس رئیس‌جمهور روسیه در کاخ کرملین میزبان آیت‌الله رئیسی خواهد بود.

به گزارش ایمنا، طبق اعلام قبلی کاخ کرملین، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه چهارشنبه، پانزدهم آذر و یک روز پیش از میزبانی از رئیس‌جمهور ایران، به دو کشور مهم حوزه خلیج‌فارس سفر کرد که این سفر در شرایط کنونی بین‌المللی، معنایی فراتر از سفرهای صرفاً دوجانبه دارد و نشانه‌ای دیگر از شکل‌گیری نظم نوین جهانی است.

این دومین سفر آیت‌الله رئیسی به روسیه در قامت رئیس‌جمهور ایران است. رئیس‌جمهور کشورمان چهارشنبه، بیست‌ونهم دی ۱۴۰۰ به دعوت رسمی همتای روسی خود به مسکو سفر کرد و حضور و سخنرانی در نشست عمومی مجلس دوماً، دیدار با ایرانیان مقیم روسیه و نشست هم‌اندیشی با فعالان اقتصادی روس، از جمله برنامه‌های سفر دو روزه رئیس‌جمهور به روسیه بود.

کد خبر 710137

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.