اجرای طرح ضربتی توقیف ساعتی خودروهای حادثه‌ساز

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان اصفهان از اجرای طرح ضربتی توقیف ساعتی خودروهای حادثه‌ساز در معابر شهری این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس، سرهنگ علی اصغر زارع اظهار کرد: با توجه به وقوع تصادفات منجر به جرح و فوت در معابر شهری استان به ویژه معابر بزرگراهی، معابر عریض ورودی و حاشیه شهرها، طرح ضربتی توقیف ساعتی خودروهای حادثه‌ساز در دستور کار پلیس راهور استان اصفهان قرار گرفته است.

وی هدف از اجرای این طرح را توسعه انضباط ترافیکی، ارتقای ایمنی تردد و پیشگیری از رفتارهای پرخطر رانندگی، کاهش تصادفات و تلفات ناشی از آن اعلام کرد و افزود: در این طرح خودروهایی که مرتکب تخلفاتی نظیر سرعت و سبقت غیرمجاز، حرکات نمایشی، دور زدن درجا، لایی‌کشی، تغییر مسیر ناگهانی یا حرکت به طور مارپیچ شوند، ضمن اعمال قانون توقیف و در نقطه امن حاشیه مسیرها، میادین، تقاطع‌های دارای عرض و فضای مناسب و مقابل ایستگاه‌های پلیس برای چند ساعت متوقف و یک بنر نیز روی آنها نصب می‌شود تا بقیه رانندگان مشاهده کنند که این خودرو به دلیل تخلف حادثه‌ساز توقیف شده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان گفت: در این طرح رانندگان متخلف نیز توسط کارشناسان پلیس راهور مورد آموزش قرار می‌گیرند و متعهد می‌شوند که دیگر مرتکب تخلف رانندگی نشوند.

وی کاهش تصادفات رانندگی به ویژه تصادفات منجر به جرح و فوت را مستلزم همراهی و مشارکت همه مردم، دستگاه‌های مسئول و همچنین فرهنگ سازی از طریق رسانه‌ها دانست و خاطرنشان کرد: امیدواریم با رعایت دقیق قوانین و مقررات رانندگی از سوی رانندگان شاهد کاهش تصادفات و تلفات ناشی از آن در معابر شهری استان اصفهان باشیم.

کد خبر 709935

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.