آخرین اخبار معافیت سربازی برای قهرمانان ورزشی

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: تمام ورزشکاران قهرمان در صورت کسب مقام قهرمانی مسابقات المپیک، جهانی و آسیایی از معافیت سرباز قهرمان بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس، مهرداد پناهپوریان اظهار کرد: بر اساس قانون سرباز قهرمان نفرات اول، دوم و سوم مسابقات المپیک، مسابقات جهانی و آسیایی تحت پوشش کمیته بین‌المللی المپیک می‌توانند از معافیت سربازی بهره‌مند شوند.

وی افزود: در قانون سرباز قهرمان شرط رده سنی برای بهره‌مندی از قهرمانی ملاک نیست و تمام ورزشکاران در رشته‌های مختلف ورزشی در صورت کسب مقام قهرمانی، پس از درخواست از جانب وزارت ورزش و جوانان و با تأیید ستاد کل نیروهای مسلح می‌توانند از این معافیت بهره‌مند شوند.

معاون وظیفه عمومی پلیس استان اصفهان تاکید کرد: شایعات مطرح شده در خصوص تبعیض بین برخی قهرمانان ورزشی در رشته‌های مختلف صحت ندارد و قانون سرباز قهرمان شامل تمام ورزشکاران کشور که موفق به کسب مدال قهرمانی شده‌اند، می‌شود و سازمان وظیفه عمومی فراجا به محض ارسال درخواست از جانب وزارت ورزش و جوانان و تأیید ستاد کل نیروهای مسلح طبق روال سابق، نسبت به صدور کارت معافیت سربازی اقدام می‌کند.

کد خبر 708116

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.