کلاهبرداری با استفاده از عنوان هنرمندان سینمایی و مجریان تلویزیونی

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی فراجا با اشاره به کلاهبرداری از جوانان با ترفند معرفی خود به عنوان بازیگر سرشناس به شهروندان هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ محمد شریفی با اشاره به گزارشی مربوط به اقدام شاخص کارآگاهان اداره عملیات ویژه خراسان جنوبی، اظهار کرد: پلیس افرادی را که در فضای مجازی با معرفی خود به عنوان هنرمندان سینمایی و مجریان تلویزیونی، ضمن اغفال یک دختر جوان اقدام به سرقت گوشی تلفن همراه، طلا و جواهرات وی کرده بودند شناسایی و دستگیر کرد.

وی افزود: با توجه به اینکه برخی از آسیب‌هایی که برای افراد به خصوص جوانان اتفاق می‌افتد کلاهبرداری‌هایی است که آنها از سوی افراد فرصت طلب انجام می‌شود، که باید خانواده‌ها برای جلوگیری از آن آگاهی و آموزش‌های لازم را داشته باشند.

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی فراجا با اشاره به اینکه این افراد شیاد طعمه‌های خود را در فضای مجازی اغفال و سپس در فضای حقیقی به اهداف خلاف شرع و غیرقانونی خود می‌رسند، گفت: امروزه مزایای استفاده از فضای مجازی بر کسی پوشیده نیست اما با وجود آن نباید از آسیب‌های آن نیز غافل ماند.

وی خاطرنشان کرد: ارتباطات خارج از عرف به عنوان یک معضل اجتماعی و منشأ جرایم و آسیب‌های مختلف اجتماعی است که کمبود عاطفه از طرف والدین و نبود نظارت و کنترل خانواده سبب وقایعی می‌شود که گاه جبران ناپذیر است.

سرهنگ شریفی با توصیه به شهروندان به اینکه اطلاعات مهم شخصی خود را در فضای مجازی به اشتراک نگذارید، گفت: گوشی تلفن همراه محل مناسبی برای نگهداری اطلاعات و عکس‌ها و فیلم‌های شخصی نیست.

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی فراجا با اشاره به اینکه جوانان برای جلوگیری از هرگونه کلاهبرداری و سرقت با هوشیاری، همچنین مدنظر قرار دادن توصیه‌های پلیسی می‌توانند مانع بروز این گونه جرایم باشند، تصریح کرد: شهروندان می‌توانند در صورت بروز اتفاقات این‌چنینی با نزدیک‌ترین پایگاه پلیس و یا مرکز نظارت همگانی (۱۹۷) تماس بگیرند.

کد خبر 708093

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.