آمادگی ناسا برای کمک به هند در ساخت ایستگاه فضایی

رئیس سازمان فضایی «ناسا» از آمادگی آمریکا برای کمک به هند در ساخت ایستگاه فضایی این کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، «بیل نلسون» در سفر به هند با «جیتندرا سینگ» وزیر علم و فناوری این کشور دیدار و درباره همکاری دو کشور در بخش فضایی بحث و تبادل نظر کرد.

وی اعلام کرد که هر دو کشور هند و آمریکا قصد دارند تا پایان سال ۲۰۲۴ یک فضانورد به ایستگاه فضایی بین‌المللی اعزام کنند.

نلسون در پاسخ به خبرنگاران اظهار کرد که آمریکا آماده همکاری با هند در زمینه ساخت ایستگاه هوایی مطابق خواست این کشور است.

وی افزود: فکر می‌کنم هند می‌خواهد تا سال ۲۰۴۰ یک ایستگاه فضایی تجاری داشته باشد. اگر هند بخواهد که با این کشور همکاری کنیم، آماده‌ایم، اما این بستگی به هند دارد.

نلسون از «سینگ» خواست که برنامه اعزام اولین فضانورد هندی با یک راکت ناسا به ایستگاه فضایی بین‌المللی را تسریع کند.

وی در خصوص آموزش فضانوردان تصریح کرد: انتخاب این فضانورد توسط سازمان تحقیقات فضایی هند انجام می‌شود و ناسا این انتخاب را انجام نخواهد داد.

نارندرا مودی، نخست وزیر هند از سازمان تحقیقات فضایی هند خواسته است که تا سال ۲۰۳۵ یک ایستگاه فضایی هند احداث کند و تا سال ۲۰۴۰ فضانوردانی به کره ماه اعزام کند.

در حال حاضر، سازمان ناسا و سازمان تحقیقات فضایی هند در نظر دارند یک ماهواره پیشرفته مشترک را در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ پرتاب کنند. داده‌های جمع‌آوری شده توسط این ماهواره موسوم به NISAR برای مطالعه اکوسیستم‌های خشکی زمین، تغییر شکل زمین، یخ‌های دریایی و اقیانوس‌های ساحلی در مقیاس‌های منطقه‌ای و جهانی استفاده خواهد شد.

وزارت علم و فناوری هند در یک بیانیه رسمی اعلام کرد که سازمان تحقیقات فضایی هند همچنین در حال بررسی امکان سنجی بهره برداری از تاسیسات «آزمایش برخورد سرعت بالا» (HVIT) ناسا برای آزمایش سپرهای محافظتی فضایی است.

منبع: ایرنا
کد خبر 708089

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.