۲۷ هزار متر مربع از بافت مرکزی تبریز سنگ‌فرش شد

شهردار منطقه هشت تبریز از پایان عملیات ۲۷ هزار مترمربع کف‌پوش و سنگ‌فرش در سطح بافت مرکزی و تاریخی این کلان‌شهر در سال جاری خبر داد.

حسین منیری‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: شهرداری این منطقه به دلیل واقع شدن در محدوده مرکزی و تاریخی شهر، علاوه بر شهروندان همه‌روزه میزبان گردشگران است که موجب توجه ویژه مدیریت شهری به این منطقه شده است.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی شهرداری منطقه هشت تبریز برای اجرای پروژه‌های انسان‌محور افزود: از آغاز سال جاری تاکنون با برنامه‌ریزی‌ها و کارشناسی‌های انجام شده چندین محور گردشگری در سطح منطقه شناسایی و سنگ‌فرش شده که بیشتر این محورها در مسیرهای تاریخی و فرهنگی واقع شده است.

شهردار منطقه هشت تبریز با اشاره به بعضی پروژه‌های پیاده‌راهی و سنگ‌فرش در این منطقه، تصریح کرد: کف‌سازی ضلع جنوبی و شمالی خیابان امام خمینی (ره)، کف‌سازی پیاده‌روها در راسته کوچه، کف‌سازی کوچه سیدعلی حکیم، کف‌سازی کوچه‌های قلعه بیگی، پیاده‌راه کوچه پاساژ، سنگ‌فرش کوچه پستخانه قدیم، پیاده‌روسازی خیابان ارگ جدید، کف‌سازی کوچه خلیفه‌گری و چندین خیابان و محله در این منطقه ساماندهی شده است.

منیری‌فر ادامه داد: ۲۷ هزار متر مربع سنگ‌فرش در حداقل زمان ممکن و طی ماه‌های اخیر توسط شهرداری این منطقه اجرا شده است که گامی در راستای انسان‌محور کردن معابر بافت مرکزی و تاریخی شهر، محسوب می‌شود.

کد خبر 707946

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.