سفری به‌یادماندنی به مشهد با قطار فدک ۵ ستاره

امروزه شبکه ریلی ایران بیش‌ازپیش گسترده شده است و بسیاری از مسیرها را دربرگرفته است. بااین‌وجود سفر با قطار به برخی مقاصد طرف‌داران بیشتری دارد و مشهد نیز یکی از آنها است.

به دنبال تقاضای بالا برای خرید بلیط قطار مشهد، تعداد زیادی از قطارهای ناوگان ریلی کشور نیز به این مسیر اختصاص دارند و قطار ۵ ستاره فدک یکی از بهترین و البته محبوب‌ترین گزینه‌های زائران و مسافران از میان تمام قطارهای مشهد است. ازاین‌رو در این مطلب قصد داریم ضمن معرفی این قطار لوکس، ویژگی‌ها و امکانات این قطار که موجب سفری خاطره‌انگیز برای مسافران می‌شود را بررسی کنیم.

معرفی شرکت ریلی قطارهای فدک

هرچند سال‌های زیادی از زمان شروع فعالیت شرکت ریلی قطارهای فدک در حوزه حمل‌ونقل کشور نگذشته است؛ اما این شرکت ریلی توانسته با ارائه بهترین واگن‌های قطار و ارائه باکیفیت‌ترین خدمات ریلی به مسافران طرف‌داران پروپاقرصی در میان متقاضیان خرید بلیط قطار به دست آورد. این شرکت در دهه ۱۳۹۰ و باهدف عرضه قطارهای لوکس و ارتقای سطح خدمات‌رسانی به مسافران ریلی کشور شروع به فعالیت کرد و اکنون باگذشت بیش از یک دهه از فعالیتش به یکی از برترین برندهای قطار کشور تبدیل شده است. از ویژگی‌های منحصربه‌فرد قطارهای فدک طراحی هنرمندانه و لوکس قطارها و چیدمان شیک و مدرن کوپه‌های قطارهای لوکس فدک است. ویژگی دیگری که قطارهای فدک را از دیگر قطارهای ریلی ایران متمایز کرده است ارائه خدمات ریلی در سطح بالا و به بهترین نحو ممکن به‌وسیله به‌کارگیری از مهمانداران مجرب است. یکی از بهترین قطارهای این شرکت ریلی قطار ۵ ستاره فدک است که در ادامه به طور خاص به آن خواهیم پرداخت.

آشنایی با قطار ۵ ستاره فدک

قطار ۵ ستاره فدک را می‌توان گل سرسبد قطارهای لوکس این شرکت ریلی دانست که سفر به آن را می‌توان با چند واژه توصیف کرد: لوکس، راحت و ایمن. واگن‌های قطار ۵ ستاره فدک همگی ساخت کشور آلمان است و تجهیزات فنی واگن‌ها از جمله ترمز قطار که در ایمن آن بسیار مؤثر است همگی ساخت کشورهای مطرح آلمانی است. سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت، کوپه‌های دلباز و وسیع و عایق‌های صوتی و حرارتی باکیفیت از ویژگی‌های برجسته این قطار محسوب می‌شوند. روی‌هم‌رفته خدمات‌رسانی شایسته و حرفه‌ای، تجهیزات داخلی پیشرفته و به‌روز در سطح بین‌المللی، فراهم‌کردن امکانات تفریحی در محیط کوپه‌ها و طراحی لوکس واگن‌ها همگی دست‌به‌دست هم داده‌اند تا قطار ۵ ستاره فدک را یکی از بهترین گزینه‌ها برای سفری فراموش‌نشدنی در مسیرهای ریلی از جمله مشهد تبدیل کنند.

سفری به‌یادماندنی به مشهد با قطار فدک ۵ ستاره

امکانات و خدمات قطار ۵ ستاره فدک

بی‌شک قطارهایی که در رده قطارهای پنج ستاره قرار دارند بیشترین و بالاترین امکانات و خدمات ریلی را در برمی‌گیرند؛ اما قطار پنج ستاره فدک به معنای واقعی یک قطار لوکس پنج ستاره به‌حساب می‌آید که با الگوبرداری از خدمات و امکانات هواپیماها تلاش کرده است تا فضای لوکس و راحت کابین هواپیما را برای مسافران ریلی فراهم کند.

با خرید بلیط قطار ۵ ستاره فدک مسافران در زمان ورود به سالن راه‌آهن به گیت اختصاصی هدایت می‌شوند تا سریع‌تر و بدون معطلی به‌قطار بروند. در بدو ورود نیز مهمانداران قطار با خوش‌رویی و رفتار صمیمانه در انتظار مسافران هستند و به‌محض سوارشدن با نوشیدنی‌های گرم و سرد از آنها پذیرایی خواهند کرد. برای فراخوانی مهمانداران در طول مسیر و دریافت خدمات مختلف از جمله گرفتن هدفون اختصاصی تنها کافی است دکمه فراخوانی مهماندار در کوپه را بفشارید. در طول مسیر نیز با کمک مانیتورهای صوتی تصویری اختصاصی با فهرستی از محتواهای سرگرم‌کننده روز و روزنامه‌ها و مجلاتی که در کوپه قرار دارد، مسافران کمتر متوجه گذر زمان می‌شوند. بعلاوه تجهیزات سرمایشی - گرمایشی و همچنین نورپردازی‌های داخل هر کوپه به طور دستی و توسط مسافران قابل‌تنظیم است. کترینگ اتریشی قطار نیز آماده سرو انواع غذاهای ایرانی با بهترین طعم و کیفیت به مسافران است.

سفری به‌یادماندنی به مشهد با قطار فدک ۵ ستاره

انواع قطار ۵ ستاره فدک

قطار ۵ ستاره فدک در سه کلاس خدماتی متفاوت تعریف شده است و مسافران می‌توانند بر مبنای نوع خدمات موردنظرشان از میان این کلاس‌ها دست به انتخاب بزنند. این کلاس‌ها شامل کلاس ویژه، بیزینس، کلاس اکونومی و کلاس قطار با عصرانه می‌شوند که به ترتیب خدمات بیشتری به مسافران می‌دهند و البته که قیمت بلیط قطار فدک ۵ ستاره برای هر یک از این کلاس‌ها متفاوت است.

نکته مهمی که در خصوص انواع کلاس قطار ۵ ستاره فدک وجود دارد این است که افراد در زمان خرید بلیط قطار فدک هر کدام از این کلاس‌ها را انتخاب کرده باشند در یک قطار باکیفیت یکسان سفر می‌کنند و تفاوت این کلاس‌ها صرفاً در خدمات ریلی به‌ویژه خدمات پذیرایی در طول مسیر است. یکی از خدماتی که به کلاس ویژه و بیزینس تعلق دارد ترانسفر رایگان به ایستگاه راه‌آهن است. به این صورت که مسافران می‌توانند با کد دریافتی از اپلیکیشن اسنپ به طور رایگان به ایستگاه راه‌آهن بروند و در بازگشت نیز از ایستگاه به منزل برگردند. از نظر خدمات پذیرایی و بسته لوازم بهداشتی که در کوپه قرار داده می‌شود نیز کلاس ویژه به طور مفصل‌تر و شامل اقلام و موارد بیشتری است و مسافران امکان انتخاب از منوی غذا را دارند. بعلاوه در این کلاس خوش آمد گویی با فرش قرمز و به طور اختصاصی برای مسافران انجام خواهد گرفت. این خدمات در کلاس‌های دیگر به نسبت قیمت پایین‌تری که دارند به طور محدودتری ارائه می‌شوند.

قیمت بلیط قطار فدک ۵ ستاره

سفر با قطار گزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه است؛ اما وقتی صحبت از سفر با قطارهای لوکس از جمله قطار ۵ ستاره فدک می‌شود باید این نکته را در نظر داشته باشیم که همان قدر که امکانات و خدمات این قطارها بیشتر است مسلماً قیمت بیشتری هم نسبت به دیگر قطارها دارند. بااین‌وجود قیمت بلیط قطار فدک ۵ ستاره بر اساس کلاس انتخابی می‌تواند چهار گزینه قیمتی مختلفی را در بربگیرد. علاوه بر آن طبق اعلام این شرکت ریلی قیمت بلیط قطار ۵ ستاره فدک در بازه‌های زمانی مختلف با توجه به میزان تقاضا برای سفر تغییر می‌کند. در حقیقت در برخی بازه‌های زمانی که تقاضا برای سفر کمتر است بلیط این قطار با تخفیف بیشتری عرضه می‌شود. از سوی دیگر برای آن دسته از افرادی که تمایل دارند تا بدانند که برای سفر به مشهد قیمت بلیط قطار برای هر نفر چقدر است باید گفت قیمت این بلیط بر مبنای سن مسافران نیز متغیر است. به‌طوری که کودکان زیر دو سال به طور رایگان و افراد دو تا دوازده سال به طور نیم‌بها و افراد بالاتر زا این رده سنی به طور کامل محاسبه می‌شوند.

شهرهایی که می‌توان از آنها به مشهد با قطار فدک ۵ ستاره سفر کرد

برای سفر با قطار پنج‌ستاره و لوکس فدک به مشهد بهتر است در نظر داشته باشید که این قطار در مسیرهای تهران مشهد، قم مشهد، رشت مشهد، کرج مشهد و قزوین مشهد به‌صورت رفت و برگست به مسافران خدمات‌رسانی می‌کند و از میان این مسیرها تهران مشهد پرترددترین است؛ بنابراین در خرید بلیط قطار ۵ ستاره تهران مشهد بهتر است زودتر دست‌به‌کار شد. به‌ویژه در ایام پر سفر که تقاضا برای سفر به مشهد بیشتر از همیشه است؛ مانند مناسبت‌های مذهبی، شهادت یا ولادت امام رضا (ع) یا ایام تعطیلات مانند ایام نوروز ظرفیت این بلیط قطار به‌سرعت تکمیل می‌شود.

کد خبر 707722

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • یک بیرجندی NL ۱۳:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۷
    0 0
    صدافسوس که شهربیرجندقطارندارد