انهدام ۲۰ باند سرقت سیم و کابل برق در اصفهان

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان از انهدام ۲۰ باند سرقت سیم و کابل برق و تجهیزات انتقال نیرو توسط کارآگاهان این پلیس از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس، سرهنگ حسین ترکیان اظهار کرد: به دنبال خاموشی‌هایی که بر اثر سرقت سیم و کابل برق در بعضی از محلات و خیابان‌ها رخ داده و باعث بروز مشکلاتی عدیده‌ای برای شهروندان شده بود، طرح ویژه‌ای در راستای مقابله با سارقان سیم و کابل برق در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان اصفهان قرار گرفت.

وی افزود: در این طرح که به مدت ۷۲ ساعت اجرا و از تمام توان و ظرفیت پلیس آگاهی استان، بهره‌برداری شد، ۲۴ نفر که در این زمینه فعال بودند در رصد هوشمندانه کارآگاهان قرار گرفتند و پس از هماهنگی با مرجع قضائی در مخفیگاه‌های خود دستگیر و با اعترافات به دست آمده از آنان ۸۲ فقره سرقت سیم و کابل برق کشف شد.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان خاطرنشان کرد: با تلاش کارآگاهان این پلیس از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۰ باند در زمینه سرقت سیم و کابل برق شناسایی و منهدم و مقادیر قابل توجهی سیم و کابل مسروقه نیز کشف شده است.

وی با اشاره به رصد و شناسایی خریداران سیم و کابل مسروقه، هستند گفت: هرکس در زمینه خرید اموال مسروقه فعال باشد در ارتکاب سرقت توسط سارقان شریک است و برابر قانون به مجازات‌های تعیین شده محکوم خواهد شد.

سرهنگ ترکیان از اجرای با بیان اینکه طرح ویژه نظارت و کنترل بر ضایعاتی‌ها به صورت مرتب توسط کارآگاهان پلیس آگاهی اجرا می‌شود، تاکید کرد: در صورتی که اموال مسروقه به ویژه سیم و کابل‌های برق مسروقه در واحدهای آنها کشف شود این افراد به جرم خرید و فروش اموال مسروقه دستگیر و ضمن پلمب واحد مربوطه متهمان به مرجع قضائی معرفی می‌شوند.

کد خبر 707004

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.