بورس امروز ۱ آذر ۱۴۰۲ + شاخص و نمای بازار

شاخص کل بورس در شروع معاملات امروز _ چهارشنبه یکم آذر_ با رشد ۲,۵۲۵ واحدی، به ۲,۰۲۲,۶۷۹ واحد رسید.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، هر بازاری یک ذاتی دارد برای جذابیت آن، به طور مثال در طول روز نرخ ارز نوساناتی دارد در محدوده رنج ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومان، برخی در همین نوسانات از آن استفاده می‌کنند یا در بازار خودرو تغییرات دو تا سه درصد در طول روز یا هفته است، البته گاهی نوسانات بیشتر نیز اتفاق می‌افتد که موضوعی جدای از جنس بازار دارد.

ذات بازار بورس نوسانات قیمتی است رشدها و ریزش‌هایی بیش از سایر بازارها البته ریسک آن هم بیشتر است این در تمام دنیا صادق است زمانی که ابزارهای مختلفی ایجاد می‌شوند و حجم این ابزارها زیاد است که بیش از حد بازار را کنترل کند و ذات نوسان پذیری را از آن بگیرد انگیزه برای ورود به آن و سرمایه گذاری در آن نیز کم می‌شود.

بازار بورس این ماه‌ها دچار چنین وضعیتی شده است، پیش بینی می‌شود بازار امروز نیز متعادل به سمت مثبت باشد و تغییرات زیادی را شاهد نباشیم. ارزش معاملات پنج هزار میلیارد تومان نرخ بهره بالا و مدیریت زیاد بازار توسط بازارگردان ها صندوق‌ها و حقوقی اجازه تغییرات زیاد به نمادهای بزرگ بازار را نمی‌دهد.

رشد ۲ هزار واحدی شاخص بورس در دقایق ابتدایی معاملات

شاخص کل بورس در شروع معاملات امروز _ چهارشنبه یکم آذر_ با رشد ۲,۵۲۵ واحدی، به ۲,۰۲۲,۶۷۹ واحد رسید.

از تغییر شاخص‌های دیگر بورس می‌توان به رشد ۲,۹۸۷ واحدی شاخص کل هم‌وزن اشاره کرد.

همچنین حجم معاملات تاکنون ۱.۰۳۴ میلیارد سهم بود که طی ۵۳,۸۹۲ معامله دادوستد شده و ارزش کل این معاملات نیز به ۷,۵۷۲ میلیارد ریال رسیده است.

ارزش کل بازار بورس نیز بالغ بر ۷۰,۲۴۷,۴۱۱ میلیارد ریال شد.

تا این لحظه نمادهای «فولاد»، «نوری» و «شبندر» بیشترین تأثیر مثبت را در شاخص کل گذاشتند.

بورس امروز ۱ آذر ۱۴۰۲ + شاخص و نمای بازار

کد خبر 706137

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.