ساخت ۶۸۰ واحد مسکونی با استفاده از فناوری‌های نوین در شهر جدید امیرکبیر

رییس هیئت مدیره شرکت عمران شهر جدید امیرکبیر اراک از ساخت ۶۸۰ واحد مسکونی با استفاده از فناوری‌های نوین در شهر جدید امیرکبیر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از مرکزی، حمید کریمی امروز _دوشنبه بیست‌ونهم آبان‌ماه_ در بازدید خبرنگاران از شهر جدید امیرکبیر در قالب اردوی راهیان پیشرفت از ساخت ۶۸۰ واحد مسکونی با استفاده از فناوری‌های نوین در شهر جدید امیرکبیر خبر داد و اظهار کرد: برای نخستین بار در کشور شیوه ساخت این واحدها با تکنولوژی جدید و با سرعت بالا در حال انجام است.

وی با بیان اینکه با استفاده از روش صنعتی سازی روزانه سه ساختمان ساخته می‌شود افزود: مسکن یکی از مهم‌ترین کالاهای مورد نیاز مردم جامعه است که سطح رفاه و کیفیت زندگی بسیاری از خانوارها را در دهه‌های اخیر تحت تأثیر قرار داده است.

رئیس هیأت مدیره شرکت عمران شهر جدید امیرکبیر اراک تصریح کرد: تنها به دنبال تولید مسکن نیستیم، باید همزمان شهرسازی را نیز پیش ببریم و در کنار ساخت و سازها به مسائل اجتماعی، فرهنگی، آموزشی، بهداشتی و … توجه شود.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم ساخت چهار میلیون واحد مسکونی را در دستور کار خود دارد گفت: با توجه به اینکه ساخت این تعداد واحد با استفاده از روش‌های قدیمی و سنتی زمان‌بر است، دولت و وزارت راه و شهرسازی قصد دارند از روش‌های صنعتی‌سازی برای تکمیل این طرح‌ها استفاده کنند.

کریمی اضافه کرد: برای ساخت مسکن ملی در کشور سهمیه شهرهای جدید ۷۰۰ هزار واحد در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه در شهر جدید امیرکبیر سه طرح صنعتی ساز تعریف شده است گفت: مساحت در نظر گرفته شده برای این شهر یک‌هزار و ۶۰۰ هکتاراست که براساس مصوبه شورای عالی شهرسازی برای جمعیت پذیری حدود ۱۰۰ هزار نفر در نظر گرفته شده است.

رئیس هیأت مدیره شرکت عمران شهر جدید امیرکبیر اراک ادامه داد: در مجموع سهمیه شهرهای جدید استان مرکزی در شهر جدید امیرکبیر و مهاجران، هشت هزار واحد مسکونی است.

وی با بیان اینکه در محله ۲ شهر امیرکبیر، به مساحت ۶۰ هکتار ۹۰۰ واحد در قطعه ۳۰۰ مترمربع در نظر گرفته شده است گفت: این قطعات یا در قالب طرح نهضت ملی مسکن به پیمانکار برای ساخت واگذار شده است و یا در قالب طرح جوانی جمعیت به تعداد ۹۷ واحد به متقاضیان واگذار شده است.

کریمی ادامه داد: در قانون جوانی جمعیت افرادی که ثبت‌نام داشته‌اند، در محله ۴ در حال آماده سازی قطعات مورد نظر هستیم تا واگذاری‌ها صورت گیرد.

وی اظهار کرد: دستگاه‌های خدمات‌رسان برای تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز برای این شهر باید با ما همکاری کنند زیرا در کنار نهضت ملی مسکن باید به فکر محیط مسکونی ساکنان بود و تمام مولفه‌ها باید در این شهر فراهم شود.

رئیس هیأت مدیره شرکت عمران شهر جدید امیر کبیر اراک گفت: دفتر توسعه اجتماعی در شهر جدید امیرکبیر برای تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز این طرح راه‌اندازی شده و هم اینک زیرساخت‌ها در حال انجام است.

وی با بیان اینکه وظیفه شرکت عمران شهر جدید، ساخت شهر است افزود: ایجاد امکانات زیرساخت و روساخت مورد توجه است.

کریمی از راه‌اندازی قطار در شهر امیرکبیر خبر داد و گفت: ساخت قطار شهری برای حمل و نقل و دسترسی به شهر جدید با تلاش مسئولان ارشد استان مرکزی در حال انجام است.

وی ادامه داد: مطالعات راه اندازی قطار هم اینک انجام شده و مرحله یک آن در دست اقدام است و می‌توان برای این طرح از ظرفیت ایستگاه مشک‌آباد به طول ۱۰ کیلومتر از مسیر اصلی خط راه‌آهن بهره برد و به جمعیت پذیری شهر کمک کرد.

ساخت ۶۸۰ واحد مسکونی با استفاده از فناوری‌های نوین در شهر جدید امیرکبیر

ساخت ۶۸۰ واحد مسکونی با استفاده از فناوری‌های نوین در شهر جدید امیرکبیر

ساخت ۶۸۰ واحد مسکونی با استفاده از فناوری‌های نوین در شهر جدید امیرکبیر

کد خبر 705785

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.