ضرورت استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در سیستان و بلوچستان

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با دعوت از مسئولان و سرمایه‌گذاران استان‌های دیگر در بخش صنایع و معادن می‌توان از ظرفیت‌ها و تجربیات موفق آن‌ها در حوزه سرمایه‌گذاری استفاده کرد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از سیستان و بلوچستان، محمد کرمی امروز _یکشنبه بیست‌وهشتم آبان_ در جلسه شورای معادن استان با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های استان‌های دیگر از جمله کرمان، خراسان رضوی و یزد اظهار کرد: برای سرمایه‌گذاری در حوزه شهرک‌های صنعتی و حوزه معادن با استان‌های دیگر ارتباط بگیرید و از ظرفیت‌ها و تجربیات موفق این استان‌ها در حوزه سرمایه‌گذاری بهره بگیرید.

وی افزود: سیستان و بلوچستان ظرفیت‌های بالقوه‌ای فراوانی دارد که سرمایه‌گذاری و به نتیجه رسیدن این ظرفیت‌ها، به نفع استان‌های دیگر نیز هست.

استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: وجود مرزهای زمینی و دریایی و وجود منطقه آزاد چابهار ظرفیت‌های خوبی برای فرآوری محصولات در استان و صادرات آن به خارج از کشور است.

کرمی با انتقاد از فرآوری محصولات معدنی سیستان و بلوچستان در خارج از استان اضافه کرد: در حال حاضر محصولات معدنی در خارج از استان فرآوری می‌شود و هیچ سهمی از صادرات آن عاید سیستان و بلوچستان نمی‌شود که این موضوع به ضرر استان است.

وی تاکید کرد: همه سرمایه‌گذاران ایرانی ساکن در کشورها و استان‌های دیگر را باید برای سرمایه‌گذاری به استان دعوت کرد و شرایط را نیز برای سرمایه‌گذاری تسهیل کرد.

استاندار سیستان و بلوچستان بر تشکیل تعاونی و استفاده از توان و استعدادهای جوانان استان برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف نیز تاکید کرد.

کد خبر 705249

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.