شعار «شهر زندگی، شهر ایثار» محور برنامه‌های ۲۵ آبان/ کنگره زنان تأثیرگذار برگزار می‌شود

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان گفت: «شهر زندگی، شهر ایثار» ازجمله پیام‌ها و شعارهایی است که شهرداری این کلان شهر برای اجرای ویژه برنامه‌های ۲۵ آبان «روز اصفهان» سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، کمال حیدری امروز _چهارشنبه بیست‌وچهارم آبان_ در نشست خبری تشریح برنامه‌های روز اصفهان (۲۵ آبان)، یادآور حماسه تشییع ۳۷۰ شهید والامقام عملیات محرم اظهار کرد: لفظ «شهید» جاودانگی را در ذهن ما تداعی می‌کند و جاودانگی اصفهان و روز اصفهان با حماسه‌ای که این شهدا به پا کردند، گره خورده است.

وی با اشاره به برنامه‌هایی که شهرداری اصفهان و معاونت‌های مختلف این سازمان برای چنین روزی تدارک دیده است، همچنین شعار «اصفهان من، شهر زندگی» افزود: «شهر زندگی، شهر ایثار» ازجمله پیام‌ها و شعارهایی است که برای اجرای ویژه برنامه‌های روز اصفهان سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده است.

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان تصریح کرد: رسالت اصلی ما در دهه‌های بعد از حماسه ۲۵ آبان این است که نسل جدید را با این ارزش‌ها آشنا و به فرزندان خود معرفی کنیم، از این رو در برنامه‌ریزی این ویژه برنامه‌ها برای چنین روزی تمرکز بر نسل جوان و نوجوان بوده است.

حیدری با اشاره به اجرای برنامه‌های محله محور در مناطق پانزده‌گانه شهرداری اصفهان ویژه روز اصفهان گفت: اجرای این برنامه‌ها در سطح محلات این کلان شهر به گونه‌ای است که به مناسبت شهادت ۳۷۰ شهید معزز و از طریق هماهنگی با دستگاه‌های مختلف، طبق ظرفیت‌های موجود بیش از ۳۷۰ برنامه برای چنین روزی تدارک دیده شده است.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اینکه «اصفهان علاوه بر شهر فرهنگ و هنر به شهر ایثار و حماسه معروف است»، ادامه داد: به مناسبت روز اصفهان، با همکاری سازمان زیباسازی شهرداری، فضای شهری آذین‌بندی شد و پویشی به نام شهید برای چنین روزی راه اندازی شده است تا با مشارکت مردم، شناسایی و تکمیل اطلاعات شهدا جهت مزین کردن معابر این کلان شهر به نام این شهیدان انجام گیرد.

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان گفت: نصب پرچم‌های عمودی در فضاهای شهری یا تصاویری از شهدای دانش آموزی در سطح شهر ازجمله اقدامات شهرداری در روز اصفهان است.

حیدری ادامه داد: نصب ابر پرچم‌های نماد ۲۵ آبان، همچنین المان‌ها و فضا سازی‌های لازم در گلستان شهدای اصفهان به‌ویژه در قطعه شهدای عملیات محرم از دیگر برنامه‌ای روز اصفهان بوده است.

کنگره زنان تأثیرگذار در دفاع مقدس و تکریم بانوانی که طی هشت سال جنگ تحمیلی به دفاع از سرزمین خود پرداختند، برگزار می‌شود

وی با اشاره به فراخوان «شهر ایثار، شهر زندگی» ویژه محلات این کلان‌شهر به مناسبت «روز اصفهان» گفت: برنامه‌های فرهنگی در محلات مناطق پانزده‌گانه اصفهان در راستای حفظ ارزش‌های انقلاب و دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اجرا خواهد شد.

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان گفت: برگزاری کنگره زنان تأثیرگذار در دفاع مقدس و تکریم بانوانی که طی هشت سال جنگ تحمیلی به دفاع از سرزمین خود پرداختند، همچنین تکریم از مادران و همسران شهیدان، فراخوان شهر ایثار، شهر زندگی ویژه مدارس و آشنایی دانش آموزان با رشادت‌ها و حماسه آفرینی‌های شهدا و ایثار گران و برگزاری ویژه برنامه بزرگ سالگرد ۲۵ آبان با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران و معاون رئیس جمهور همراه با سخنرانی قاضی زاده هاشمی، رئیس بنیاد شهید از دیگر برنامه‌های شاخص روز اصفهان است.

حیدری با اشاره به برگزاری نشست با نخبگان و خانواده شهدای مقاومت ادامه داد: به‌مناسبت روز اصفهان ویژه برنامه تجلیل از قهرمانان مقاومت و قهرمانان ورزشی را که در مسابقات جهانی به رقابت با رژیم غاصب صهیونیستی نپرداختند و از ارزش‌های خود پاسداری کردند، خواهیم داشت.

وی خبر از برگزاری مسابقه بزرگ دوچرخه‌سواری با حضور ۳۷۰ دوچرخه‌سوار خبر داد و افزود: این مسابقه روز _جمعه بیست‌وششم آبان_ ساعت ۸:۰۰ از میدان امام (ره) به سمت گلستان شهدا توسط اداره ورزش و جوانان و بنیاد شهید برنامه ریزی و تدارک دیده شده و برگزار خواهد شد.

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان گفت: همایش پهلوانان که گردهمایی بزرگ ورزشکاران زورخانه‌ای است در راستای گرامیداشت روز اصفهان، بعدازظهر _جمعه بیست‌وششم آبان_ در گلستان شهدا برگزار خواهد شد.

حیدری خاطرنشان کرد: مسابقه دوچرخه‌سواری استقامت از پل خواجو تا خیابان آبشار به‌طور استقامتی و به صورت رفت و برگشت نیز برگزار خواهد شد که این مسابقه به صورت کشوری خواهد بود.

در راستای تجلیل از شهدای ۲۵ آبان، راهپیمایی گسترده و پیاده‌روی همگانی با حضور مردم در جاده سلامت ناژوان برگزار خواهد شد

وی با اشاره به شعار «اصفهان، دوستدار کتاب» همچنین هفته کتاب‌خوانی و مصادف شدن این هفته با ویژه برنامه‌های روز اصفهان گفت: ازجمله برنامه‌های این روز که در حوزه هنر و امور کتابخانه‌ها به آن پرداخته شده است، می‌توان به اجرای تئاتر خیابانی در سطح شهر طی روزهای بیست‌وچهارم تا بیست‌وهشتم آبان ماه در ساعت ۱۶، تولید و توزیع کارت پستال‌های ۲۵ آبان، معرفی کتاب دفاع مقدس در سطح شهر، برگزاری نمایشگاه کتاب ستارگان شهر با موضوع ایثار و شهادت در باغ غدیر روز جمعه _بیست و ششم آبان_ ساعت ۸:۰۰ و معرفی ۱۵ کتاب در حوزه دفاع مقدس همراه با برگزاری مسابقات و اعطای جوایز اشاره کرد.

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان با اشاره به اجرای برنامه استعاره‌های ایثار در قالب شب شعر ادامه داد: این برنامه بیست‌وچهارم آبان به مناسبت روز اصفهان در گلستان شهدا با مشارکت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس برگزار شد.

حیدری با بیان اینکه اجرای برنامه فرمانده دل‌ها از یکم تا بیست‌ونهم آبان برای آشنایی دانش آموزان به‌ویژه مقطع چهارم با مقوله ایثار و شهادت را خواهیم داشت، اضافه کرد: برنامه آژیر قرمز ویژه اصفهان‌شناسی در ایام دفاع مقدس، تهیه و توزیع ۵ هزار جورچین با تصاویر حماسه ۲۵ آبان ویژه آشنایی و انس کودکان با این ارزش‌ها، برگزاری نمایشگاه سیار با ارائه ۲۰ عکس منتخب از تشییع شهدای عملیات محرم، برگزاری کنگره شهدای دانش آموزی مناطق هفت، ۱۰ و ۱۴ با مشارکت اداره آموزش و پرورش در حرم مطهر زینبیه روز چهارشنبه بیست‌وچهارم آبان و تولید پنج اثر فاخر و کلیپ با موضوع روز اصفهان و حماسه و ایثار از دیگر ویژه برنامه‌های هنری روز اصفهان است.

وی خاطرنشان کرد: در راستای تجلیل از شهدای ۲۵ آبان، روز _جمعه بیست و ششم آبان_ راهپیمایی گسترده و پیاده‌روی همگانی با حضور مردم در جاده سلامت ناژوان نیز برگزار خواهد شد.

کد خبر 704484

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.