آغاز عملیات اجرایی احداث بیمارستان ۵۰۰ تخت‌خوابی ایثارگران ۲۵ آبان در اصفهان

استاندار اصفهان گفت: بیمارستان ۵۰۰ تخت‌خوابی تخصصی و فوق تخصصی ایثارگران با نام ۲۵ آبان با حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در منطقه ۱۴ شهر اصفهان کلنگ‌زنی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اصفهان، سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان امروز _چهارشنبه بیست‌وچهارم آبان‌_ در آئین کلنگ‌زنی آغاز عملیات اجرایی احداث بیمارستان ۵۰۰ تخت‌خوابی ایثارگران ۲۵ آبان در اصفهان اظهار کرد: ۲۵ آبان‌، نماد حماسه و ایثار مردم اصفهان است که در تاریخ و تقویم ملی نیز به نام اصفهان نام‌گذاری شده است.

وی افزود: در آستانه این روز و در راستای تکریم خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران و به منظور ارائه خدمات بهینه به آحاد مردم، عملیات اجرایی احداث بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی ۵۰۰ تخت‌خوابی با نام ۲۵ آبان، مقارن با این روز بزرگ و تاریخی و با حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران آغاز خواهد شد.

استاندار اصفهان اضافه کرد: این بیمارستان در ۱۰ طبقه و در منطقه ۱۴ شهر اصفهان احداث و در فاز نخست ۵۰۰ تخت آن به چرخه خدمت‌رسانی وارد خواهد شد، به دلیل تعداد بالای جامعه ایثارگری در استان ساخت و بهره‌برداری از این بیمارستان به اصفهان واگذار شده است.

وی با اشاره به اینکه هدف‌گذاری اصلی این پروژه، احداث بیمارستان هزار تخت‌خوابی در شهر اصفهان است، تصریح کرد: با بهره‌برداری از این بیمارستان، اصفهان معین شهرها و استان‌های همجوار نیز خواهد شد، احداث این بیمارستان می‌تواند به توسعه منطقه ۱۴ (منطقه زینبیه) اصفهان نیز منجر شود، از این‌رو پافشاری مدیریت استان، احداث بیمارستان در این منطقه بود.

مرتضوی در خصوص تأمین مالی این پروژه، تصریح کرد: اعتبار پیش‌بینی شده برای ساخت این بیمارستان ۲,۵۰۰ میلیارد تومان است که از تهاتر املاک و اموال بنیاد شهید و مساعدت سایر دستگاه‌ها محقق خواهد شد، به دستور معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید به قید فوریت عملیات ساخت این بیمارستان آغاز و روز پنجشنبه، ۲۵ آبان مقارن با روز حماسه و ایثار مردم اصفهان عملیات اجرایی احداث این پروژه مهم بهداشتی درمانی آغاز خواهد شد.

کد خبر 704350

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.