لزوم جذب نیروهای خلاق و متفکر در سیستان و بلوچستان

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: باید مسئولان توجه ویژه‌ای نسبت به نیروهای خود داشته باشند و در استخدام نیروها سعی شود نیروهای جوان، متفکر، خلاق و دارای روحیه جهادی در سازمان‌ها استخدام شوند.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از سیستان و بلوچستان، محمد کرمی امروز _سه‌شنبه ۲۳ آبان‌ماه_ در نشست با مسئولان سازمان امور اداری و استخدامی با اشاره به اهمیت نیروی انسانی در استان اظهار کرد: جذب نیروی انسانی در استان سیستان و بلوچستان باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

وی افزود: جذب نیروی انسانی سکوی پرشی برای افرادی شده که از استان‌های دیگر در مناطق مختلف این استان جذب می‌شوند و بعد از مدت کوتاهی می‌خواهند از این استان منتقل شوند.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه یکی از دلایل مهاجرت نیروها به سایر استان‌ها نبود جذابیت برای ماندگاری آنان است، گفت: باید ضوابط خاصی برای نیروهایی که می‌خواهند در این استان استخدام شوند، وجود داشته باشد.

کرمی تصریح کرد: با توجه به توافقات تجاری و ایجاد بازارچه‌ها مشکلاتی به وجود آمده که لازم است؛ گمرک به صورت ۲۴ ساعته فعالیت کند، ولی متأسفانه نیروی کافی برای انجام آن را ندارد.

وی با مخاطب قرار دادن مسئولان امور استخدامی گفت: باید توجه ویژه‌ای به ایجاد بندها و ضوابط خاص برای ماندگاری نیروهای ادارات شود چرا که با تأمین نیروی انسانی و اعتبارات مورد نیاز، شاهد توسعه و پیشرفت استان سیستان و بلوچستان خواهیم بود.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: با توجه به وجود نیروهای مازاد در برخی سازمان‌ها شاهد بهره‌وری کم سازمان‌ها هستیم و باید نیروهای ضعیف سازمان‌ها تعیین تکلیف شوند.

کرمی افزود: سازمان امور داری و استخدامی نگاه ویژه‌ای به محل زندگی و سال‌های بازنشستگی کارکنان دولت داشته باشد، چرا اگر توجه نشود شاهد گسترش خانه‌های سالمندان خواهیم بود.

وی با تاکید بر اهمیت موضوع آموزش و پرورش بیان کرد: گسترش و فعال کردن شرکت‌های دانش بنیان، پارک‌های علم و فناوری و مهارت محوری شدن دانشگاه‌ها نیز در دستور کار قرار دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان به تشکیل کارگروه دانشگاه‌ها اشاره کرد و افزود: دانشگاه‌ها محور علم هستند که باید مسائل توسط دانشگاه‌ها حل شود، و با توجه به جمعیت جوان استان، دانشگاه‌ها یک ظرفیت خوبی برای استان است.

محرومیت، زیبنده سیستان و بلوچستان نیست

کرمی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان دارای ظرفیت‌های فراوانی است و محرومیت زیبنده این استان نیست، یادآور شد: داشتن مرزهای آبی و خاکی، جوانی جمعیت، همسایگی با کشورهای پرجمعیت، راه ارتباطی با کشورهای آفریقایی، عربی و آسیای میانه از جمله ظرفیت‌های بی‌نظیر این استان است و ما باید بتوانیم به نحو احسن از این ظرفیت‌ها بهره برداری کنیم.

وی با اشاره به اینکه توسعه بنادر، بازارچه‌ها و پایانه‌ها سبب افزایش تجارت با کشورهای همسایه شده است گفت: برنامه‌ریزی‌ها با سه راهبرد بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت صورت گرفته که معادن مس، طلا، سنگ و غیره ظرفیت‌های خوبی دارد و در حال حاضر ساخت هفت کارخانه مس در دست اقدام است و در آینده با حضور رئیس جمهور کارخانه طلا و مس به بهره‌برداری خواهد رسید.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: ظرفیت‌های کم‌نظیر کشاورزی استان و توسعه‌نخلستان‌ها، باغ‌های موز، بخش شیلات و اقتصاد دریا با هزاران گونه دریایی ازمرجان‌ها، صدف‌ها، جلبک‌ها ماهی‌ها و میگو که همه آن‌ها ثروت‌های خدادادی این استان هستند.

کرمی گفت: توسعه دامداری‌ها و واردات ۷۷ هزار رأس دام سنگین از کشورهای همسایه و کارهای مختلف دیگر می‌تواند به اقتصاد کشور نیز کمک کند.

وی با اشاره به اهمیت بندر چابهار تصریح کرد: این بندر می‌تواند صادرات و واردات کشورهای دیگر را نیز برعهده بگیرد، اقتصاد و امنیت کشورهای همسایه در اقتصاد و امنیت ایران نیز تأثیرگذار است و ما با ایجاد شرکت‌ها و بازارچه‌های مشترک درصدد ایجاد منافع مشترک هستیم.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه با توسعه بنادر زرآباد، بریس و کنارک به سمت ایجاد بنادر تخصصی، شاهد گسترش تجارت جهانی خواهیم بود، گفت: ما امروز در جنگ اقتصادی قرار داریم که به سرعت شاهد تغییر تاکتیک‌ها هستیم و باید در عرصه تجارت به اصول پایدار تجاری در عرصه صادرات توجه کنیم.

کد خبر 704026

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.