شرکت نخبگان علمی ۱۲ کشور در کنگره بین‌المللی «جمعیت پایدار، آینده مطمئن»

رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از ارسال ۵۲۰ مقاله از ۱۲ کشور جهان به نخستین کنگره بین‌المللی «جمعیت پایدار، آینده مطمئن» خبر داد.

جواد شاهین فر در گفتگو با ایمنا با اشاره به برگزاری نخستین کنگره بین المللی جمعیت جوان، آینده پایدار توسط دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، اظهار کرد: هرچند برای نخستین بار این کنگره علمی در حال برگزاری است، اما میزان استقبال دانشجویان، اساتید، دانشمندان و متخصصان حوزه جمعیت در این کنگره بیش از حد انتظارات بود.

وی با اشاره به شرکت نخبگان ۱۲ کشور از ۳ قاره در این کنگره، گفت: دریافت ۵۲۰ مقاله نشان داد خراسان شمالی پتانسیل انجام اقدامات بزرگ بین المللی را دارد و دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در حوزه تخصصی خود پیش قدم این امر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اشاره به کیفیت بالای مقالات ارسالی، گفت: این شرایط داوری را بسیار سخت کرده بود و به همین علت داوری در ۳ مرحله مجزا انجام شد.

وی تصریح کرد: شرکت کنندگان در این کنگره از کشورهای ایران، کانادا، اتریش، سوئیس، استرالیا، بحرین، لبنان، ترکیه، ترکمنستان و… هستند و تعدادی نخبگان و متفکرین این حوزه به منظور شرکت در اختتامیه به صورت حضوری و مجازی دعوت شده‌اند و بناست به سخنرانی بپردازند.

شاهین فر از حضور چهره‌های مطرح کشوری و مسئولان سطح یک کشور در این مراسم خبر داد و بیان کرد: مدیرکل دفتر جمعیت و سرشماری مرکز آمار ایران، مشاور وزیر بهداشت در امور مامایی و فرزندآوری، رئیس انجمن ملی مامایی ایران و رئیس اداره مامایی وزارت بهداشت از جمله میهمانان داخلی این مراسم هستند.

وی از برگزاری اختتامیه این کنگره در چهار پنل مجزا خبر داد و گفت: مؤلفه‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی و نقش سمن‌ها در پنل اول قرار گرفته و پنل دوم شامل رسانه، هوش مصنوعی و فناوری‌های نوین می‌شود؛ همچنین سیاست‌های جمعیتی و حقوق باروری پنل سوم بوده و رویکردهای نوین در باروری و پیشگیری از سقط چهارمین پنل این کنگره است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی همچنین از رسیدن دومین جشنواره هنر در مامایی به بخش برگزاری اختتامیه خبر داد و گفت: در این جشنواره ۸۱۶ اثر در قالب‌های مختلف ارسال شد که از این تعداد ۱۲۰ اثر به مرحله نهایی داوری راه یافت.

وی با اشاره به حضور داوران مطرح ملی و استانی برای ارزیابی آثار، افزود: این آثار در چند مرحله داوری شد که هم حوزه‌های هنری را در بر گرفت و هم جنبه‌های علمی و تخصصی مورد ارزیابی قرار گرفت.

شاهین فر با تاکید بر اینکه نتایج این جشنواره در اختتامیه اعلام خواهد شد، گفت: همزمان از آثار برتر رونمایی می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه به گفته داوران سطح آثار نسبت به دوره قبل ارتقا چشمگیری داشته است، بیان کرد: با نظر داوران ممکن است در برخی از بخش‌ها آثار بیشتری انتخاب شوند.

شاهین فر تصریح کرد: جشنواره هنر در مامایی در پنج پنل مجزا شامل فیلم کوتاه و بلند، شعر، نمایش نامه نویسی و اجرای صحنه، عکس و پوستر و نقاشی، نماهنگ و موشن گرافی برگزار می‌شود.

وی با تاکید بر حضور مسئولان استانی و ملی در اختتامیه جشنواره همچون کارگروه هنر در سلامت منطقه ۹ آمایشی، گفت: مراسم اختتامیه طی روزهای چهار شنبه و پنج شنبه هفته جاری در محل مجتمع آفتاب برگزار می‌شود.

کد خبر 703915

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.