دستگیری اعضای شبکه ایجاد التهاب در بازار ارز و طلا

رئیس کل دادگستری استان مرکزی از دستگیری اعضای شبکه ایجاد التهاب در بازار ارز و طلای استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا و به نقل از روابط عمومی دادگستری، حجت‌الاسلام سید عبدالمهدی موسوی، با اشاره به التهابات ارزی شدید ماه‌های گذشته در کشور، اظهار کرد: این وضعیت به دلایل مختلفی صورت گرفته که یکی از این موضوعات سوداگری فعالان در حوزه خرید و فروش ارز بود.

وی افزود: به دنبال گزارشات واصله از ناحیه سربازان گمنام امام زمان (عج) اداره کل اطلاعات استان مرکزی که حکایت از ایجاد شبکه سازماندهی شده از افرادی داشت که با همدستی تعدادی از اتباع خارجی در کشورهای دیگر اقدام به طراحی ربات و راه‌اندازی کانال‌های تلگرامی در فضای مجازی کرده و با بهره‌گیری از هوش مصنوعی، به قیمت دهی و ایجاد التهاب در بازار ارز دامن می‌زدند.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی ادامه داد: با پیگیری‌های دستگاه قضائی استان و صدور دستورات لازم و رصد و اقدام به موقع سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات استان مرکزی، این افراد دستگیر و اسناد و مدارک مرتبط با جرم کشف و ضبط شد.

وی تصریح کرد: افراد این شبکه که در بازار ارز و طلای استان مرکزی و تهران فعال بودند، ضمن انجام معاملات طلا و ارز فردایی بدون اینکه ارز و طلای واقعی را در معاملات خود جابه‌جا کنند، با قیمت دهی واهی و غیر واقعی، ضمن التهاب آفرینی کاذب در قیمت ارز و طلای کشور، سودهای کلانی را عاید خود کرده بودند.

موسوی افزود: برابر اسناد و مدارک مکشوفه از متهمین و اعترافات نامبردگان، مقادیر قابل توجهی طلا و دلار نقدی، از آنها کشف و ضبط شد.

وی خاطرنشان کرد: در این رابطه شش نفر دستگیر شدند که در خصوص آنها پرونده کیفری در دادسرای عمومی و انقلاب اراک به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور، پول‌شویی، فرار مالیاتی، انجام معاملات فردایی و همچنین عدم رعایت ضوابط تعیینی دولت، موضوع تبصره ۴ ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خصوص ثبت معاملات فلزات گرانبها، تشکیل شده و در حال رسیدگی است.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی با اشاره به سیاست‌های محوری دستگاه قضا در زمینه شناسایی و مبارزه قاطع با فساد و بسترهای فسادخیز، اظهار کرد: دستگاه قضائی با انجام اقداماتی از جمله جمع‌آوری و محاکمه دلالان، سوداگران و فرصت طلبان بازار ارز و طلا، کمک بزرگی به دولت برای ایجاد آرامش در این حوزه کرده و در این مسیر به مبارزه و برخورد سخت و قاطع با مجرمین و متخلفان ادامه خواهد داد.

کد خبر 703640

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.