۱۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۱
عرضه املاک مازاد دولت آغاز شد

سازمان خصوصی‌سازی با عرضه ۲۶ ملک در روزهای بیست‌وچهارم و بیست‌وهفتم آبان در تابلوی املاک و مستغلات بورس کالای ایران، چراغ عرضه املاک مازاد دولت را روشن می‌کند.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، بر اساس اطلاعیه عرضه بورس کالای ایران، سازمان خصوصی‌سازی قرار است ۲۱ دستگاه آپارتمان مسکونی و سه واحد مغازه و تجاری و دو دستگاه آپارتمان اداری-انتظامی را در تاریخ‌های بیست‌وچهارم و بیست‌وهفتم آبان از طریق تالار املاک و مستغلات بورس کالا به فروش برساند.

بر اساس اطلاعیه عرضه، شرایط پرداخت به شرح زیر است:

«مهلت واریز بخش نقدی معادل ۶۰ درصد ارزش معامله این گونه است که در مرحله اول خریدار باید ۱۰ درصد بخش نقدی را طی حداکثر ۱۰ روز کاری پس از انجام معامله به حساب بورس کالا واریز کند و در مرحله دوم ۹۰ درصد بخش نقدی طی حداکثر ۶۰ روز تقویمی پس از انجام معامله به حساب سازمان خصوصی سازی واریز شود؛ مبایعه‌نامه در همین مهلت ۶۰ روزه بین طرفین امضا می‌شود و تا ۶۰ روز تقویمی پس از آن سند در دفترخانه معرفی شده منتقل خواهد شد. جزئیات عرضه و نحوه خرید این املاک در اطلاعیه عرضه بورس کالا به آدرس اینجا آمده است.

پذیرش این املاک پس از بررسی مدارک و مستندات در سیصدونود وششمین جلسه کمیته عرضه در تاریخ هفدهم مهر در بازار فرعی بورس کالا مورد تصویب قرار گرفته است.

مهلت بازدید طی روزهای کاری پس از انتشار اطلاعیه عرضه تا تاریخ عرضه و با ارائه درخواست کتبی و اخذ معرفی نامه از دفتر بازاریابی و واگذاری سهام و دارایی‌ها امکان‌پذیر است. متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر جهت بازدید از املاک مذکور با شماره‌های ۸۳۳۳۹۵۱۵ و ۸۳۳۳۹۵۰۳ تماس بگیرند.

همچنین علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص املاک سازمان خصوصی می‌توانند به بخش بازار املاک و مستغلات بورس کالا مراجعه و پیوست هر یک از املاک را مشاهده کنند.»

بنابر این گزارش، بر اساس مصوبه مولدسازی دارایی‌های دولت، این اقدام با هدف کمک به رشد اقتصادی و افزایش بهره‌وری اموال مازاد دولتی صورت خواهد گرفت. در همین راستا بود که ۲۰ تیرماه سال جاری از تالار مولدسازی دارایی‌های دولت در بورس کالای ایران رونمایی شد تا فرآیند عرضه املاک مازاد دولتی در شفاف‌ترین شیوه ممکن و قابل نظارت و رصد برای همه مردم عملیاتی شود.

وزیر اقتصاد در آئین راه‌اندازی این تالار، از شناسایی ۱۳۰۰ ملک در دستگاه‌های دولتی به عنوان ملک مازاد خبر داد و مهم‌ترین هدف و خروجی مولدسازی را افزایش اعتماد اجتماعی مردم و افزایش شفافیت دانست.

خاندوزی پیش از راه‌اندازی این تالار اختصاصی گفته بود: برای مولدسازی دارایی دولت از طریق بازار سرمایه، مقدماتی لازم بود به‌طوری که در طول دو ماه اول سال جاری جلسات ابتدایی بین بورس کالا، سازمان بورس و سازمان خصوصی‌سازی برگزار شد تا سامانه‌های دو طرف به هم متصل شوند و آئین‌نامه‌های انتشار و عرضه یکسان شود.

کد خبر 702554

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • عبدالمجید جمشیدزهی US ۰۰:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۸/۱۹
    0 0
    سلام علیکم خسته نباشد من برنده شدم پارس سال یا سورن