۱۱ عضو حزب کارگر انگلیس در دفاع از مردم غزه استعفا دادند

در پی تشدید حملات رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه و کشتار مردم بی‌گناه، ۱۱ عضو حزب کارگر انگلیس با انتشار بیانیه‌ای استعفای خود را از این حزب اعلام کردند.

به گزارش ایمنا و به نقل از اسکای‌نیوز، «افراسیاب انور» رئیس شورای شهر برنلی و ۱۰ عضو دیگر این شورا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند به دلیل تصمیم «کی‌یر استارمر» رهبر حزب کارگر انگلیس مبنی بر اصرار نکردن بر برقراری آتش‌بس در نوار غزه، از این حزب استعفا دادند.

افراسیاب انور که از ۱۰ سال پیش تاکنون عضو حزب کارگر انگلیس بوده است، می‌گوید «خروج از حزب کارگر تصمیم بسیار سختی بود.» وی از جمله کسانی بود که پنجشنبه گذشته خواستار کناره‌گیری رهبر حزب کارگر انگلیس شده بودند.

در بیانیه این ۱۱ نفر تأکید شده رهبر حزب کارگر «نشان داده است که برای صداهای اعضای بلندپایه حزب کارگر ارزشی قائل نیست.»

کی‌یر استارمر که هم‌اکنون تحت فشار داخلی حزب کارگر برای درخواست برقراری آتش‌بس در غزه قرار گرفته در گفت‌وگو با خبرنگاران مدعی شد که «تمرکز من بر توقف رنج در غزه است و بر مواضع فردی اعضای حزب کارگر تمرکز نمی‌کنم.»

دولت انگلیس در کنار آمریکا، فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی در هفته‌های اخیر تمام قد از جنایت‌های رژیم صهیونیستی در نوار غزه حمایت کرده و هرگونه تلاش برای توقف جنگ و آتش‌بس در غزه را رد کرده است. حزب کارگر انگلیس نیز تاکنون در برابر این موضع دولت سکوت کرده و این موضوع باعث تنش داخلی در این حزب شده است.

کد خبر 701896

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.