سایت سهام عدالت متوفیان + مدارک مورد نیاز

به گفته مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی،‌ سهام عدالت متوفیان از طریق هشت کارگزاری منتخب به وراث آن‌ها منتقل می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایمنا، از سال ۱۳۸۴ که سهام عدالت به شش دهک کم‌درآمد اختصاص یافت، تاکنون سه میلیون و ۷۰۰ نفر از سهام‌داران فوت کرده‌اند؛ برای تعیین تکلیف سود سهام این سهام‌داران با همکاری قوه قضائیه، سازمان ثبت احوال، سازمان بورس و اوراق بهادار و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و کارگزاری‌های منتخب بورس قرار است این سهام به صورت قهری به ورثه منتقل شود.

در این زمینه محمد باغستانی، مدیر عامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، جزئیات فرایند انتقال سهام متوفیان سهام عدالت به وراث آن‌ها را تشریح و اظهار کرد: وراث سهام عدالت برای دریافت جدول زمان‌بندی و تشکیل پرونده باید به درگاه ذی‌نفعان بازار سرمایه به نشانی ddn.csdiran.ir و برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای این طرح ملی به رسانه‌های رسمی مراجعه کنند.

سامانه انتقال سهام عدالت متوفیان

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: با تلاش متخصصان و کارشناسان شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، سامانه انتقال سهام متوفیان سهام عدالت به وراث با نام میراث آماده بهره‌برداری است، به‌طوری که این سامانه تست‌های فنی، امنیتی و پایداری خود را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

وی افزود: در مرحله نخست این طرح با مشارکت تمام شعب هشت شرکت کارگزاری مفید، آگاه، پارسیان، بانک سامان، بانک ملت، بانک ملی، اقتصاد بیدار و مبین سرمایه در سراسر کشور آغاز خواهد شد.

فرایند انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث

باغستانی با بیان اینکه همایش تشریح فرایند انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث با حضور نمایندگان بیش از ۱۰۰ کارگزاری برگزار شده است، تصریح کرد: سایر شرکت‌های کارگزاری و دفاتر الکترونیک قضائی نیز در آینده نزدیک به فرایند انتقال سهام متوفیان سهام عدالت به وراث افزوده خواهند شد تا ارائه خدمات به ذی‌نفعان این طرح ملی در سراسر کشور افزایش پیدا کند.

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در اختیار داشتن برگه انحصار وراثت و سجامی بودن یکی از وراث را از مهم‌ترین مدارک برای مراجعه به شرکت‌های کارگزاری اعلام کرد و گفت: این شرکت در این فرایند از سرخط‌های شماره‌دار، هیچ پیامکی ارسال نخواهد کرد و مردم نباید به اینگونه پیامک‌ها توجه کنند.

وبگاه سهام عدالت متوفیان

وی خاطرنشان کرد: وراث سهام عدالت برای دریافت جدول زمان‌بندی و تشکیل پرونده باید به درگاه ذی‌نفعان بازار سرمایه به نشانی ddn.csdiran.ir و برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای این طرح ملی به رسانه‌های رسمی مراجعه کنند.

بر اساس آخرین اطلاعات، بیش از سه میلیون و ۷۰۰ هزار سهامدار سهام عدالت از سال ۱۳۸۴ فوت کرده‌اند که زیرساخت‌های لازم برای تعیین تکلیف انتقال سهام این تعداد متوفی فراهم شده است و در روزهای آتی با رونمایی سامانه میراث، این طرح ملی وارد مرحله عملیاتی می‌شود.

کد خبر 700710

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.