بیشتر جمعیت سیستان و بلوچستان زیر پوشش بیمه سلامت هستند

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بیشتر جمعیت این استان زیر پوشش بیمه سلامت هستند و این مجموعه می‌تواند در ترویج فرهنگ ایفای نقش کند.

به گزارش ایمنا، سردار محمد کرمی امروز _یکشنبه هفتم آبان‌ماه_ در دیدار با مدیرکل بیمه سلامت و کارکنان این اداره اظهار کرد: مجموعه پویا با همان نیروی انسانی کم نیز می‌تواند اقدامات شایسته و مطلوب را انجام دهد، باید برای انجام کار ارباب‌رجوع دیوان‌سالاری‌های اداری را کم کرد.

وی با تاکید بر اینکه برای ارائه خدمت به مردم تفاوت قائل نشوید، افزود: بیشتر جمعیت سیستان و بلوچستان زیرپوشش بیمه سلامت هستند و از این حیث شما می‌توانید در ترویج فرهنگ ایفای نقش کنید.

استاندار سیستان و بلوچستان اضافه کرد: در بحث بیماری‌های صعب‌العلاج در بخش پیشگیری مشکلاتی داریم که بیمه سلامت باید به سایر مجموعه‌های پزشکی در راستای کاهش این بیماری‌ها یاری‌رسان باشد چرا که برخی بیماری‌ها با ارائه آموزش قابل پیشگیری هستند.

وی ادامه داد: در زمینه اعتیاد، یک شهرک با عنوان دهکده سلامت در حال ساخت است در این دهکده باید هم در زمینه مهارت آموزی و هم از لحاظ فکری تدابیر لازم اندیشیده شود.

سردار کرمی تصریح کرد: نظارت بر قاچاق دارو بسیار مهم است تا از رنج بیماران کاسته شود از این حیث نظارت و کنترل در این حوزه مهم است و این وظیفه شما را در بیمه سلامت سنگین‌تر از قبل می‌کند.

وی با بیان اینکه مسئولان باید به عنوان یک مدیر خلاق و توانمند عمل کنند، تاکید کرد: آنچه از شما انتظار می‌رود کار شبانه‌روزی و نظارت بر اجرای کارها و پروژه‌ها است، بر این اساس باید با خلاقیت و نوآوری از هر فرصت برای شکوفایی و استفاده از این ظرفیت عظیم استفاده کنید.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره اینکه این استان کاملاً برخوردار و دارای ثروت‌های فراوان است، افزود: بهره‌گیری از مزیت‌های بکر دریا، اقتصاد دریا، مرز، معادن، کشاورزی، صنایع فرآوری و شیلات عامل ایجاد اشتغال، توسعه و ثروت است.

وی ادامه داد: در سیستان و بلوچستان اقداماتی برای صادرات در حوزه‌های مختلف انجام می‌شود که این‌ها نشان‌دهنده ثروتمند بودن این استان است.

سردار کرمی تصریح کرد: این استان مزیت‌های معدنی و فرصت‌های بی‌نظیری برای سرمایه‌گذاری از جمله معادن غنی مس، طلا، منیزیم، منیزیت و تیتانیوم دارد که در این زمینه به زودی شاهد افتتاح کارخانه طلا خواهیم بود، افزون بر آن کارخانه‌های دیگری در نقاط مختلف استان در دستور کار قرار دارد که با بهره‌برداری از ظرفیت‌های معادن، شاهد توسعه خواهیم بود.

وی اقتصاد دریا، ظرفیت سواحل، باغات میوه‌های گرمسیری، حوزه کشاورزی و دامپروری را از دیگر ظرفیت‌های بکر استان نام برد و ادامه داد: تعاونی‌های دانش‌بنیان و بحث توجه ویژه به آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها حائز اهمیت است افزون بر آن باید کارها بر پایه اقتصاد دانش‌بنیان پیش برود و اگر دستورالعملی مانع رشد تولید است آن را کنار بگذارید.

استاندار سیستان و بلوچستان اضافه کرد: انقلاب اسلامی اراده الهی است و هنگامی که اراده الهی بر چیزی تعلق می‌گیرد، هیچ‌کس نمی‌تواند با آن مقابله کند.

وی با اشاره به رخدادهای منطقه، اظهار کرد: اسرائیل سال‌ها تلاش کرد تا نسل آینده فلسطین، نسلی باشد که فلسطین و مقاومت را فراموش کنند، اما با اراده الهی این نسل قوی‌تر از نسل گذشته در میدان است و رمز موفقیتشان اتصال به خداوند و وحدت است.

سردار کرمی اضافه کرد: حماس و گروه‌های اسلامی با وحدت بینشان بزرگ‌ترین ضربه را به رژیم غاصب صهیونیستی زدند و این حمایت الهی است که اسرائیل با همه ادعاها در مورد سیستم‌های اطلاعاتی‌اش و با کشیدن دیوار دور خودشان نمی‌تواند از خودشان محافظت کند.

وی گفت: شاهد هستیم که جوانان فلسطینی در عملیات طوفان‌الاقصی هیمنه پوشالی اسرائیل را در هم شکستند و بیش از گذشته در میدان هستند و به‌طور قطع آینده از آن اسلام است.

کد خبر 699864

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.