استفاده از نخبگان در دستگاه‌های اجرایی سرعت گرفته است

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور گفت: یکی از اقداماتی که از سال گذشته سرعت گرفت، موضوع استفاده از نخبگان در دستگاه‌های اجرایی کشور، جذب و انتخاب آن‌ها در دستگاه اجرایی کشور و همین‌طور سرعت گرفتن جریان جذب نخبگان در هیئت علمی دانشگاه‌ها بود.

به گزارش ایمنا، روح‌الله دهقانی‌فیروزآبادی، در گفت‌وگویی کوتاه پیش از آغاز دیدار امروز نخبگان و استعدادهای برتر علمی کشور با رهبر انقلاب اظهار کرد: افتخار داریم به رسم هر سال در آغاز شروع سال تحصیلی به همراه حدود هزار نفر از نخبگان کشور با رهبر انقلاب دیدار کنیم.

وی افزود: طیف متعددی از نخبگان کشور شامل برگزیدگان کنکور، برگزیدگان المپیادها، استادان جوان، برگزیدگان جایزه‌های علوم و فناوری، شرکت‌های دانش‌بنیان و تمام کسانی که به‌نحوی مستعدان و نخبگان حوزه علم و فناوری کشور هستند، در چارچوب فرایندهایی برای حضور در این برنامه ثبت‌نام می‌کنند و بر مبنای امتیازاتی که دارند، انتخاب می‌شوند. هر سال از بیانات رهبر انقلاب در این دیدار استفاده می‌کنیم و نقشه راه یک‌ساله ما در حوزه نخبگان همیشه با این دیدار تعیین می‌شود.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور تصریح کرد: یکی از نکاتی که وجود دارد، سخنان نخبگان در این دیدار و بیانات رهبر انقلاب پس از آن بعد از دیدار دسته‌بندی و بعد از آن وارد مرحله اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: یکی از اقداماتی که از سال گذشته سرعت گرفت، موضوع استفاده از نخبگان در دستگاه‌های اجرایی کشور، جذب و انتخاب آن‌ها در دستگاه اجرایی کشور و همین‌طور سرعت گرفتن جریان جذب نخبگان در هیئت علمی دانشگاه‌ها بود.

دهقانی‌فیروزآبادی در پایان خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب توصیه‌ها و درخواست‌هایی به شکل خاص در حوزه‌های کلان کشور همچون معدن و کشاورزی داشتند که برای آن‌ها در حوزه معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری برنامه‌ریزی شده و از چند ماه گذشته در دست اجرا است.

منبع: فارس

کد خبر 696590

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.