حال و هوای اصفهان در ایام برگزاری جشنواره کودک قابل وصف نیست/ مردم میزبان اصلی هستند

شهردار اصفهان گفت: مردم اصفهان هنرمند یا هنردوست هستند و از رخدادهای هنری استقبال می‌کنند، از این‌رو حال و هوای این کلان‌شهر در هفته برگزاری جشنواره قابل وصف نیست.

به گزارش ایمنا، علی قاسم‌زاده امروز _پنجشنبه بیستم مهرماه_ در برنامه زنده تلویزیونی صبح بخیر ایران با بیان اینکه جای همه کودکان و نوجوانان علاقه‌مند به حضور در سی‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان از شهرهای دیگر خالی است، اظهار کرد: هرچند رسانه ملی برای شعاع دادن جشنواره به نقاط مختلف کشور کمک می‌کند، اما امیدوارم در سال‌های آینده بتوانیم در جشنواره از نقطه نقطه سرزمینمان ایران، نماینده داشته باشیم.

وی با بیان اینکه اصفهان این روزها حال و هوای خوبی دارد و علت این است که اصفهان، شهر فرهنگی است، افزود: هر شهر یک شخصیت قالب دارد و شخصیت قالب اصفهان «فرهنگی و هنری» است.

شهردار اصفهان ادامه داد: مردم اصفهان یا هنرمند یا هنرشناس و هنردوست هستند و از هر رخداد هنری استقبال کرده و در این پازل نقش ایفا می‌کنند؛ هر روز هزار کودک و نوجوان به عنوان خبرنگار، داور و کارگزار، همه برای کمک به برگزاری شایسته جشنواره کمک کرده‌اند.

وی تاکید کرد: برگزارکننده اصلی سی‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان مردم بوده‌اند و شهرداری زمینه‌ای را برای فراهم شدن امکان مشارکت علاقه‌مندان به جشنواره ایجاد کرده است.

قاسم‌زاده تصریح کرد: هر روز هزار دانش‌آموز از مدارس به سمت سالن‌های سینما حرکت کردند و هر شب هزاران نفر، صدها خانواده و شب گذشته بیش از ۱۰ هزار نفر در زیباترین فضاهای شهری در ارتفاعات شهر اصفهان شاهد برنامه‌های شاد کودکانه در ویژه‌برنامه «سرزمین زندگی» بوده‌اند؛ این موارد یعنی اینکه مردم ما میزبان اصلی هستند و من به‌عنوان شهردار و عوامل شهرداری تنها شرایط را برای میزبانی مردم فراهم کردیم.

وی با اشاره به برگزاری اختتامیه جشنواره گفت: به دلیل اینکه محدودیت‌هایی در برگزاری مراسم اختتامیه وجود دارد، این مراسم در یکی از سالن‌های بزرگ شهر اصفهان برگزار می‌شود و بیشتر مهمانان از کشورهای مختلف و هنرمندان کشورمان در این مراسم شرکت می‌کنند؛ البته سعی شده است که مراسم از رسانه پخش شود و افرادی که علاقه‌مند به مشاهده لحظه به لحظه اختتامیه هستند، بتوانند از طریق رسانه ارتباط برقرار کنند.

افتخار ما این است که خدمت‌گذار اهل فرهنگ و هنر و فرهیختگان جامعه باشیم.شهردار اصفهان افزود: امشب همه ذوق و شوق داریم که بدانیم چه اتفاقی افتاده و فیلم‌های منتخب چه فیلم‌هایی هستند، از این‌رو امیدوارم فیلم‌های برگزیده در حد و کیفیتی باشد که در طول سال هر ماه یا حتی هر هفته یک فیلم کودک در سینماهای کشور اکران شده و نمونه شادی که در اصفهان شاهد آن بودیم، با اکران فیلم‌های کودک، در همه شهرهای کشور شاهد باشیم.

وی در ارتباط با میزبانی اصفهان در این جشنواره تاکید کرد: افتخار ما این است که خدمت‌گذار اهل فرهنگ و هنر و فرهیختگان جامعه باشیم؛ شب گذشته در جمعی در خدمت داوران بودم و داورانی که نگاه نافذی دارند، به این جشنواره نگاهی مثبت داشتند.

قاسم‌زاده خاطرنشان کرد: یکی از اتفاقات خوب در جشنواره امسال این است که شرایط حضور کودکان از سایر شهرها نیز فراهم شده است و آن‌ها در سالن‌های سینما بودند.

شهردار اصفهان در خصوص حضور داوران بین‌الملل در جشنواره سی‌وپنجم گفت: در جمع داوران، کودکان و نوجوانانی از کشورهای دیگر با رنگ پوست‌های مختلف در کنار هم نشسته بودند و با اینکه زبان یکدیگر را نمی‌دانستند، اما لبخند و احساس مشترک داشتند که این نشان می‌دهد ما می‌توانیم در یک فضای سالم و بانشاط در کنار هم مهر و محبت را تجربه و توزیع کنیم.

وی اضافه کرد: حال اصفهان در این یک هفته قابل توصیف نیست؛ وقتی کودکان در یک خانواده شاد باشند، همه خانواده شاد هستند و در شهر نیز همینطور است، زیرا وقتی بچه‌های شهری شاد باشند، همه احساس نشاط و شادی دارند.

قاسم‌زاده با بیان اینکه خنده کودکان، انتشار زیبایی، مهر و محبت به شهر بوده و آن‌ها صادقانه‌ترین احساس را منتشر می‌کنند، تصریح کرد: خدا را شاکرم که این فرصت را نصیب شهر اصفهان کرد و امیدوارم در سال‌های آینده به‌عنوان میزبان بتوانیم شرایط را برای پذیرایی مهمانان بیشتر از شهرها و کشورهای مختلف در شهر اصفهان فراهم کنیم.

کد خبر 695350

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.