روز کودک فرصتی برای همگرایی دستگاه‌ها و نهادهای متولی کودکان است

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: روز کودک فرصتی برای همگرایی فعالیت دستگاه‌ها و نهادهای متولی کودکان و ارتقای سطح دانش و آگاهی فعالان حوزه کودک است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، سیدامیر سامع امروز _یکشنبه شانزدهم مهرماه_ در نطق پیش از دستور صدوچهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با گرامیداشت روز ملی روستا و عشایر اظهار کرد: بسیاری از علما و اندیشمندان فرزندان روستا هستند، این قشر در چرخه اقتصادی در دوران‌های مختلف تاریخ کشور و برای تحقق استقلال و امنیت کشور به‌خصوص در دوران دفاع مقدس نقشی مهم داشتند که جای قدردانی دارد.

وی افزود: رسیدگی به آموزش‌های مهارتی روستاییان، پشتیبانی اقتصادی از آن‌ها، ایجاد و توسعه مسکن مناسب، توجه به هویت و طبیعت و بوم روستا و تأمین مایحتاج و ایمنی آن‌ها وظیفه مسئولان است.

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی گفت: یاد و خاطره ایثارگری شهدا و جانبازان عرصه امنیت کشور در مقابل متعرضان به جان و مال و امنیت مردم را گرامی می‌داریم و برای خدمتگزاران این عرصه آرزوی سلامتی داریم.

وی با گرامیداشت روز جهانی کودک تصریح کرد: سربلندی و توفیق کودکان آرزوی ما است و این روز فرصتی است که به موضوع کودکان، نیازها و خواسته‌های این نسل توجه کنیم و زمینه‌ای برای همگرایی فعالیت دستگاه‌ها و نهادهای متولی کودکان و ارتقای سطح دانش و آگاهی فعالان حوزه کودک است.

سامع با بیان اینکه این روزها شاهد برگزاری سی‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان در شهر اصفهان هستیم که پس از چهار سال برگزار می‌شود، گفت: بیش از ۴۰ کشور در این جشنواره آثار خود را ارائه کرده‌اند و اتفاق خوب این دوره حضور پررنگ کودکان و نوجوانان به عنوان داور و خبرنگار است.

وی ادامه داد: رویدادهای شهری در نقاط مختلف شهر و محلات در جریان این جشنواره در حال برگزاری و جشن‌هایی برپا است که حضور دانش آموزان نیز در این برنامه‌ها قابل تقدیر است.

کد خبر 693894

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.