مازوت‌سوزی آغاز نشود/ رفع مسائل بازار اصفهان با مشارکت مردم و بازاریان

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: شهری که لایق است جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان را میزبانی کند، روا نیست که ریه‌های کودکانش در روزهای آتی مجدد مواجه با آلودگی‌های محیطی شود، از این‌رو امیدواریم مازوت‌سوزی آغاز نشود.

به گزارش خبرنگار ایمنا، مصطفی نباتی‌نژاد امروز _یکشنبه نهم مهرماه_ در نطق میان دستور صدوسومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با درود به ساحت پیامبر اکرم (ص) اظهار کرد: تذکر نخست به مدیران استانی و ملی در حوزه‌های حمل‌ونقل هوایی، زمینی و ریلی برون شهری است؛ روندها نشان می‌دهد که بدترین وضعیت سال‌های گذشته را داریم و مدیران باید نسبت به افکار عمومی پاسخگو باشند.

وی با اشاره به جایزه مصطفی افزود: امیدواریم این جایزه که تا دو سه روز آینده ادامه دارد، برای اصفهان مبارک باشد؛ این رویداد تجربه بسیار خوبی بود، البته مبتنی بر آن باید مقدمه اجرای رویدادهای معتبر ملی و بین‌المللی داشته باشیم از جمله جایزه بزرگ اصفهان که پیش از این به‌صورت مفصل در خصوص آن صحبت کرده‌ایم.

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: از شورای اسلامی شهر درخواست می‌شود در خصوص دغدغه‌ها و نگرانی‌های اعضای شورا و مردم پیرامون توسعه ناپایدار اصفهان، یا از مدیران شرکت‌های صنعتی و انرژی دعوت کنند یا از شرکت شهرک‌های صنعتی بازدید داشته باشند تا سند توسعه آن را بررسی کنیم.

وی افزود: زمزمه‌های ایجاد یک شهرک صنعتی دیگر در سمت شمال شرقی اصفهان شنیده می‌شود، در این راستا شهر برنامه جامع ندارد.

نباتی‌نژاد ضمن تشکر از حوزه پژوهش شهرداری که محور نمایشگاه فن‌نما است، گفت: چالش‌هایی در حوزه برنامه‌ریزی داریم که امیدواریم بهبود پیدا کند، نخست در عرصه داده‌محور و داده‌مبنا است که حوزه هوشمندسازی باید گزارشی مفصل در این خصوص بدهد.

وی ادامه داد: بارها اعلام کرده‌ام که در هر کسب و کاری باید یک نمودار راداری ترسیم کنیم تا ببینیم در کدام یک از شرح وظایف باید به سمت الکترونیکی شدن برویم و هم‌اکنون در وضعیت سنتی هستیم، شرح وظایف و خدمات شهرداری هنوز لیست مناسبی ندارد و مدیریت مرتبط در حال پیگیری است تا مشخص شود.

کمیته تکریم ارباب رجوع و شورای بهره‌وری هر یک ماه یک بار وضعیت اقدامات و عملکرد خود را از سوی دبیرخانه به صورت مستقیم به مرکز پژوهش‌ها گزارش دهد.

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به رصد خانه شهری در حکمرانی داده‌محوری گفت: به‌عنوان نماینده شورا و شخصی که تجربه اجرا در این عرصه را داشتم و در حال حاضر از سمت شورا در این خصوص ناظر هستم باید بگویم مسئله مورد بی‌توجهی قرار گرفته است، در این راستا از شهردار درخواست می‌شود به‌صورت مستقیم و در جلسه بی‌واسطه، مدیران متولی را دعوت و وضعیت را بررسی کنند.

وی ادامه داد: اگر این جلسه تا یک ماه دیگر برگزار نشد، از شورا درخواست می‌کنم در کمیسیون تلفیق با حضور شهردار شبیه اقدامی که برای سایر معاونت‌ها برگزار می‌شود را برگزار کند تا وضعیت رصد خانه شهری بررسی شود؛ چراکه وضعیت خوبی ندارد و در دام بروکراسی در حال له شدن است.

نباتی‌نژاد با اشاره به فراموشی حوزه تکریم ارباب رجوع تصریح کرد: از حوزه مدیریت شهری می‌خواهم که کمیته تکریم ارباب رجوع و شورای بهره‌وری هر یک ماه یک بار وضعیت اقدامات و عملکرد خود را از سوی دبیرخانه به صورت مستقیم به مرکز پژوهش‌ها گزارش دهد؛ ماهی یک بار جلسه باید برگزار شود و اگر نشد از کمیسیون تلفیق درخواست می‌کنم که مستقل موضوع را پیگیری کند.

مسائل بازار بزرگ اصفهان با مشارکت شهروندان و بازاریان حل خواهد شد که در این راستا ایجاد نهاد هیئت امنای بازار به‌صورت مستقل به بازاریان کمک می‌کند.

وی در خصوص تشکیل هیئت امنای بازار گفت: این موضوع از سمت شورای شهر مطالبه و در این خصوص نامه‌ای به مدیریت استان ارائه و به فرمانداری تفویض شد؛ در این راستا جلسات برگزار و هیئت اجرایی انتخابات هیئت امنای بازار اصفهان تشکیل شده است؛ اولین جلسه این هیئت نیز فردا برگزار می‌شود، از این رو امیدواریم آبان ماه انتخابات هیئت امنای بازار با مشارکت بازاریان برگزار شود.

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: مسائل بازار بزرگ اصفهان با مشارکت شهروندان و بازاریان حل خواهد شد که در این راستا ایجاد نهاد هیئت امنای بازار به صورت مستقل به بازاریان کمک می‌کند؛ این ساختار، جنبه اعتمادسازی دارد و تمرکز مطالبات آن‌ها را از دستگاه‌ها موجب می‌شود و توانمندسازی، هم‌افزایی و هم‌آفرینی بازاریان و توسعه سهم بازار در جی دی پی اقتصاد شهر را رقم می‌زند.

وی ادامه داد: جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان در حال برگزاری است؛ مدیران ملی، سال‌های زیادی است اصفهان را لایق پایتختی فرهنگی کودکان قرار داده‌اند؛ در این راستا در ۲۲ تیرماه امسال شیوه نامه تشکیل شورای مشورتی کودکان و نوجوانان از طرف شورای عالی شهرسازی و معماری ابلاغ شده و در دستور کار معاونت فرهنگی قرار گرفته، اما گزارشی داده نشده است. تشکیل این شورا، مطالبه این روز و این ساعت عضو شورای اسلامی شهر اصفهان در آستانه افتتاحیه جشنواره فیلم کودک و نوجوان است.

نباتی‌نژاد اظهار کرد: شهری که لایق این است که جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان را میزبانی کند روا نیست که ریه‌های کودکانش در روزهای آتی مجدد مواجه با آلودگی‌های محیطی شود، از این‌رو امیدواریم مازوت‌سوزی آغاز نشود؛ در خواست می‌شود رسانه‌ها و شهروندان نسبت به مازوت سوزی مجدد نیروگاه دغدغه داشته باشند تا این اتفاق دوباره در شهر ما نیفتد؛ به لحاظ شاخص روزهای قرمز وضعیت خوبی نسبت به کلانشهرها نداشتیم و امیدواریم این اتفاق مجدداً رخ ندهد.

کد خبر 692001

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.