«سیراب از عطش»؛ خاطرات یک‌ جانباز ۷۰ درصد

«سیراب از عطش» با مصاحبه و تدوینی از «رمضانعلی کاوسی» یکی از تازه‌های کتاب در انتشارات سوره‌ مهر است که روانه بازار نشر شد.

به گزارش ایمنا، «سیراب از عطش» با مصاحبه و تدوینی از «رمضانعلی کاوسی» یکی از تازه‌های کتاب در انتشارات سوره مهر است که با محوریت حوزه خاطرات شفاهی دفاع مقدس نگارش شده است.

کتاب «سیراب از عطش» به خاطرات جانباز ۷۰ درصد «احمد شیروانی» می‌پردازد. این رزمنده داوطلب از ۱۵ سالگی عازم جبهه می‌شود و در عملیات مختلفی شرکت می‌کند. شیروانی دو بار مجروح می‌شود و از سال ۱۳۶۵ با عصا و با یک پای قطع شده به جبهه می‌رود و به دلیل تسلطش به زبان عربی، سال‌ها در واحد استراقِ سمع خدمت می‌کند.

او در حال حاضر یکی از راویان قدَر و مسلط دفاع مقدس است و با بیان زیبا و لهجه شیرین اصفهانی‌اش خاطرات رزمندگان هشت سال جنگ تحمیلی را به نسل کنونی منتقل می‌کند.

رمضانعلی کاوسیریال نویسنده اثر، خود نیز جانباز قطع نخاع از ناحیه گردن است که به دلیل ضعف در دست‌ها و انگشت‌ها، تمام کلمات کتاب را تنها با انگشت سبابه دست چپش تایپ کرده است. او حدود ۶ سال برای پدیدآوردن این اثر تلاش کرده است. کاوسی پیش از این دو اثر به نام «سهم من از عاشقی» و «تیغ‌های گل رز» را در انتشارات سوره مهر به چاپ رسانده است.

در بخش پیش‌گفتار، نویسنده چگونگی آشنایی‌اش با احمد شیروانی را شرح می‌دهد و تأکید می‌کند بیشترین تمرکز کتاب بر سال‌های ۱۳۵۹ تا ۱۳۶۶ است؛ یعنی زمانی‌که شیروانی در جبهه و بیمارستان حضور داشته است.

کاوسی معتقد است اگر خواننده مطالعه «سیراب از عطش» را آغاز کند، بعد از خواندن چند صفحه دیگر نمی‌تواند کتاب را رها کند و تا انتها پیش می‌رود. مخاطبان اصلی کتاب، جوانان و علاقه‌مندان به موضوعات دفاع مقدس هستند. به گفته نویسنده، با توجه به فراز و نشیب روایت و گیرایی آن، «سیراب از عطش» می‌تواند سوژه خوبی برای فیلم‌سازان حوزه دفاع مقدس باشد.

«سیراب از عطش» با شمارگان ۱۲۵۰ و در ۳۳۰ صفحه به قیمت ۲۱۵ هزار تومان در بازار کتاب در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

کد خبر 691957

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.