اصلاح نقاط آسیب پذیر در مواجهه با سیل در فیروزکوه رصد می‌شود

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با تاکید بر پاکسازی دیواره‌های سیل گیر در بالادست و نقاط خطر پذیر گفت: اصلاح نقاط آسیب پذیر در مواجهه با سیل در فیروزکوه رصد می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایمنا، حامد یزدی مهر، شامگاه شنبه_ هشتم مهرماه_ در حاشیه برگزاری مانور لحظه صفر مدیریت بحران که در فیروزکوه برگزار شد، اظهار کرد: این مانور همزمان با عصر امروز شنبه هشتم مهرماه رأس ساعت ۱۴ و با فراخوان حادثه از سوی فرمانداری فیروزکوه مبنی بر وقوع حادثه سیل در این شهرستان به دستگاه‌های اجرایی و امدادرسان اعلام و با حضور اعضا و رؤسای دستگاه‌ها نشست فوق‌العاده عملیات پاسخ به بحران برگزار شد.

وی با بیان اینکه مخاطره سیل در فیروزکوه با توجه به حوادث رخ داده طی سنوات گذشته بسیار محتمل است، افزود: طبق پیش بینی‌های سازمان هواشناسی مبنی بر بارش‌های با شدت در فصل پاییز، تاکید مدیریت بحران بر اقدامات پیشگیرانه است و به همین منظور مانور سیل در منطقه فیروزکوه موضوعیت مناسبی داشت که نقاط ضعف و قوت احصا و در زمان وقوع بحران بهترین خدمات به مردم ارائه شود که دستگاه‌های شهرستان در این مانور حضور آماده‌ای داشتند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با اشاره به اینکه تجهیزات شهرستان فیروزکوه برای اورهال شدن نیازمند تأمین اعتبار است، گفت: در مانور امروز بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در حوادث و سوانح و برگزاری مانورهای موضوعی و دور میزی که از ضروریات آمادگی دستگاه‌ها و توانمندی در مقابله با حوادث طبیعی و انسان ساخت می‌باشد تاکید شد.

وی بااشاره به اینکه اقدامات پیشگیرانه مورد تاکید است، ادامه داد: در این مانور به دستگاه‌ها در خصوص لایروبی رودخانه‌ها و پاکسازی انهار و مسیرها و رفع موانع و همچنین به‌روزرسانی تجهیزات تذکرات لازم ارائه شد.

یزدی مهر با بیان اینکه پاکسازی دیواره‌های سیل گیر در بالادست و نقاط خطر پذیر مورد تاکید است، تصریح کرد: اصلاح نقاط آسیب پذیر در مواجهه با سیل در فیروزکوه رصد می‌شود.

کد خبر 691842

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.