جزییات سفر رئیس جمهور به اصفهان

معاون اجرایی رئیس جمهور با بیان اینکه آیت‌الله رئیسی فردا (جمعه) به اصفهان می‌آید، به تشریح جزییات برنامه سفر رئیس جمهور پرداخت.

به گزارش ایمنا، محسن منصوری روز پنجشنبه درمورد سفر یک روزه آیت الله سید ابراهیم رئیسی به استان اصفهان گفت: رئیس جمهور صبح جمعه هفتم مهر ماه به منظور بازدید و افتتاح چند پروژه و حضور در آئین افتتاحیه پنجمین دوره جایزه بین‌المللی مصطفی (ص) به اصفهان سفر می‌کند.

وی بازدید از خط انتقال آب دریای عمان به استان اصفهان و آغاز عملیات اجرایی فاز دوم این طرح، را نخستین برنامه آیت الله رئیسی در استان اصفهان معرفی کرد.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور افزود: در جریان این سفر با حضور آیت الله رئیسی، فاز اول نیروگاه فولاد مبارکه به ظرفیت ۳۰۷ مگاوات افتتاح خواهد شد، ظرفیت کلی این نیروگاه ۹۱۴ مگاوات است.

وی تصریح کرد: این نیروگاه ایرانی پیشرفته با راندمان بالا و رعایت مسائل زیست محیطی با کاهش آلایندگی به میزان ۱۵ درصد، به دست صنعت گران و مهندسان ایران با مشارکت ۷۶ شرکت در تأمین، ساخت و نصب تجهیزات ساخته شده است.

منصوری با بیان اینکه آیت الله رئیسی در این سفر در پالایشگاه اصفهان حضور خواهد یافت، عنوان کرد: با حضور رئیس جمهور پروژه تصفیه گازوئیل (DHT) پالایشگاه اصفهان به بهره‌برداری رسمی خواهد رسید.

وی افزود: از جمله دستاوردهای این پروژه می‌توان به تولید روزانه ۱۰۰ هزار بشکه گازوئیل و سوخت پاک مطابق با استاندارد یورو ۵، جلوگیری از انتشار ۳۰۰ تن گوگرد در روز در هوای کلانشهرهای کشور و کاهش گوگرد گازوئیل تولیدی پالایشگاه به کمتر از ppm۱۰ اشاره کرد.

منصوری گفت: مراسم افتتاحیه جایزه بین‌المللی مصطفی (ص) که به نوبل اسلامی در جهان مشهور است نیز با حضور رئیس جمهور در اصفهان برگزار خواهد شد.

منبع: ایرنا

کد خبر 691314

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.