واحد تصفیه گازوئیل پتروپالایش اصفهان با حضور رئیس جمهور افتتاح می‌شود

روز _جمعه هفتم مهرماه_ با حضور رئیس جمهور واحد زیست محیطی تصفیه گازوئیل در جهت ارتقاء کیفی محصولات با ظرفیت ۱۰۰ هزار بشکه در روز افتتاح رسمی می‌شود.

به گزارش ایمنا، روز _جمعه هفتم مهرماه_ با حضور رئیس جمهور واحد زیست محیطی تصفیه گازوئیل در جهت ارتقا کیفی محصولات و با ظرفیت ۱۰۰ هزار بشکه در روز افتتاح رسمی می‌شود.

این واحد عظیم صنعتی در زمینی به مساحت ۲۱۰ هکتار و با هدف کاهش میزان گوگرد از ۱۰ هزار به ۱۰ PPM احداث شده است. در حال حاضر ظرفیت این واحد به ۱۲۰ هزار بشکه در روز رسیده است و با جداسازی روزانه ۳۶۰ تن گوگرد از گازوئیل در پاکسازی هوای شهرها کمک شایانی می‌کند به طوری که هوای پاک و دور از آلایش را به هموطنان خود هدیه می‌کند.

در این پروژه حدود ۱۴ هزار تن نصب تجهیزات، ۱۲۰۰ کیلومتر کابل کشی، ۹۵۰ هزار اینچ قطر لوله کشی و بیش از ۸۳ هزار متر مکعب بتن‌ریزی انجام شده است. درحالی که زمان بندی اجرا و راه اندازی پروژه تا پایان سال ۱۴۰۲ اعلام شده بود، که با درایت مدیریت جدید و تحول‌گرا، این واحد ۱۶ ماه زودتر از برنامه پیش بینی شده به بهره برداری رسید و موجب ۱۹.۵ همت سود بیشتر از طریق عدم النفع و هزینه‌های پروژه شد.

دستاوردهای مهم این طرح

– ۱٫۵ همت صرفه‌جویی در بخش پروژه

– ۱۸ همت ارزآوری از محل عدم النفع به ازای ۱،۲۵۰،۰۰۰ دلار در روز

– اضافه شدن ۳۰۰ تن گوگرد به محصولات پالایشگاه

– اشتغال‌زایی ۴۲ میلیون نفر ساعت بدون حادثه معادل ۱۲۰۰ نفر در روز

– در راستای زنجیره ارزش، هلدینگ پتروپالایش اصفهان با اجرای طرح پارک گوگردی تهدید محصول گوگرد را با سرمایه گذاری مولد به فرصت تبدیل کرده است.

کد خبر 691303

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.