کاهش ۵۰ هزار تومانی قیمت گوشت / واردات گوشت به ۲۵۰ تن در روز خواهد رسید

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور تجارت و تنظیم بازار گفت: روزانه ۲۵۰ تن گوشت قرمز تا ۵ ماه آینده وارد می‌شود تا قیمت گوشت گوسفندی در بازار به نرخی در محدوده ۳۱۰ هزار تومان تا ۳۶۰ هزار تومان کاهش یابد.

به گزارش ایمنا، علیرضا پیمان پاک، قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور تجارت و تنظیم بازار اظهار کرد: روزانه ۱۰۰ تا ۱۳۰ تن گوشت گوسفندی و حدود ۶۰ تا ۷۰ تن گوشت گوشت گوساله گرم و در مجموع روزانه حدود ۱۸۰ تا ۱۹۰ تن گوشت قرمز برای تنظیم بازار این محصول به کشور وارد می‌شود.

وی افزود: واردات گوشت قرمز ادامه خواهد داشت و تا ۲۵۰ تن در روز خواهد رسید و میزان واردات به ویژه در بخش گوشت گوساله افزایش خواهد داشت.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور تجارت و تنظیم بازار ادامه داد: گوشت‌های تنظیم بازار در میدان بهمن، میادین میوه و تره و فروشگاه‌های زنجیره‌ای که قابلیت نظارت در آنها بیشتر است، عرضه می‌شود.

پیمان پاک تصریح کرد: گوشت‌های تنظیم بازار به وفور و از صبح تا شب در این مراکز عرضه می‌شود و برای تهیه این محصولات صف یا مشکلی وجود ندارد.

وی گفت: با عرضه گوشت‌های تنظیم بازاری، قیمت گوشت‌های غیر تنظیم بازاری نیز حدود ۵۰ هزار تومان کاهش یافته است به طوری که هر کیلوگرم گوشت لاشه گوسفندی در محدوده ۳۹۰ هزار تومان تا ۴۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی گفت: به دنبال آن هستیم با افزایش عرضه گوشت در بازار قیمت لاشه گوشت گوسفندی به ۳۱۰ تا ۳۶۰ هزار تومان کاهش یابد؛ البته این کاهش قیمت به حدی خواهد بود که تولید همچنان برای تولید کننده اقتصادی باشد و واردات نباید آسیبی به تولید وارد کند.

پیمان پاک ادامه داد: معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی برنامه‌ریزی مناسبی برای افزایش پروار دام در کشور و تولید قرار دادی این محصول در دستور کار دارد.

وی خاطر نشان کرد: در مدت ۴ تا ۵ ماه آینده تا قیمت گوشت قرمز در کشور تنظیم شود واردات ادامه خواهد داشت و بعد از این مدت نیز گوشت قرمز مورد نیاز کشور از محل تولید داخلی تأمین می‌شود تا نگرانی برای محصولات پروتئینی برای مردم وجود نداشته باشد.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به قیمت مصوب گوشت‌های تنظیم بازاری گفت: در میادین میوه و تره بار هر کیلوگرم گوشت گوسفندی به صورت شقه‌ای ۲۸۲ هزار تومان و در فروشگاه‌های زنجیره‌ای هر کیلوگرم گوشت گوسفندی شقه‌ای به صورت بسته بدی شده ۳۱۶ هزار تومان عرضه می‌شود که این محصول به صورت ران، سردست و گردن با کمی تغییر به قیمت مصوب خود به فروش می‌رسد.

پیمان پاک ادامه داد: گوشت‌های وارداتی از استرالیا، کشورهای آسیای میانه از جمله مغولستان و کنیا و بسیار با کیفیت و با نظارت‌های بهداشتی و شرعی کامل وارد می‌شود در کنار گوشت‌های وارداتی بخشی از گوشت‌های تنظیم بازاری نیز از محل تولید داخل تأمین شده است.

منبع: تسنیم

کد خبر 690342

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.