دستگاه‌های ذی‌ربط برای مقابله با وقوع احتمالی سیل در کرمانشاه آماده باشند

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه دستگاه‌های ذی‌ربط در کرمانشاه را مکلف کرد تا برای مقابله با وقوع احتمالی سیل آماده باشند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، حمیدرضا کریمی امروز دوشنبه _ سوم مهرماه _ در جمع خبرنگاران با اشاره به پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر وقوع بارش‌های گسترده در پاییز و زمستان امسال و احتمال وقوع سیلاب‌، اظهار کرد: سیلاب‌ها یکی از پدیده‌ها و مخاطرات طبیعی مخرب در سطح جهان است و میان تمام سوانح و بلایای طبیعی بیشترین فراوانی وقوع را دارد.

وی افزود: طی سال‌های گذشته و به دلیل بارش‌های فراوان، شاهد وقوع سیلاب‌ها در بعضی مناطق کشور بودیم که خسارات متعددی را به دنبال داشته است.

دادستان کرمانشاه خاطرنشان کرد: وقوع سیلاب در ایران مختص به یک منطقه خاص نیست که تقریباً در بیشتر مناطق کشور از جمله کرمانشاه رخ می‌دهد.

کریمی تصریح کرد: با توجه به اینکه سازمان هواشناسی پاییز و زمستان سال جاری برای نیمه شمالی و غربی کشور وقوع ترسالی و بارش‌های گسترده‌ای را پیش‌بینی کرده است، از هم اکنون دستگاه‌های ذی‌ربط موظف هستند اقداماتی را به منظور جلوگیری از وقوع سیلاب و استفاده بهینه از حجم گسترده بارندگی‌ها داشته باشند.

وی اضافه کرد: طبق قانون و به منظور صیانت از حقوق عامه، دستگاه‌های ذی‌ربط باید در بحث اجرای طرح‌های سازه‌ای، طراحی سیستم‌های کارآمدی را برای جمع‌آوری آب‌های سطحی، برنامه مدیریت جامع سیل، جلوگیری از روان‌آب و سیلاب در بحث‌های مکانیکی انجام و نهال‌کاری، مدیریت حوزه و حفاظت آبخیز، رفع تصرفات غیرمجاز در رودخانه‌ها و آخرین وضعیت مسیل‌ها را در دستور کار قرار دهند.

دادستان کرمانشاه تاکید کرد: به این دستگاه‌ها مهلت داده شده است تا ظرف یک ماه آینده برنامه خود را در این حوزه به دادسرا گزارش دهند، همچنین ظرف ۲۰ روز آینده با همکاری ستاد بحران استانداری نسبت به شناسایی مسائل و مشکلات پیش رو و تدوین برنامه در راستای رفع آن‌ها اقدام خواهد شد.

مدعی‌العموم استان کرمانشاه در پایان هشدار داد، در صورتی که دستگاهی نسبت به انجام وظایف محوله کوتاهی کند، به عنوان ترک فعل با آن برخورد قضائی صورت می‌گیرد.

کد خبر 690084

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.