توسعه و پیشرفت کشور در گرو ایجاد امنیت پایدار است

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: نیروهای مسلح با ایجاد امنیت پایدار زمینه‌ساز توسعه همه‌جانبه کشور هستند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی امروز_ سی‌ویکم شهریورماه_ در خطبه‌های نماز جمعه اراک با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: ایران به برکت گنجینه ولایت فقیه، اندیشه‌های ناب آزادی‌خواهی، خون پاک شهدا و رشادت‌های نیروهای مسلح در اوج اقتدار علمی، دفاعی و وحدت ملی قرار دارد و آحاد جامعه باید همواره شاکر این نعمات باشند.

وی افزود: ایران اسلامی در سایه امنیتی که با مجاهدت‌های نیروهای مسلح به دست آمده، به شکوفایی رسیده است.

امام جمعه اراک با بیان اینکه امنیت پایدار زمینه‌ساز توسعه همه جانبه است گفت: حفظ امنیت و آرامش جامعه از واجب‌ترین امور است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی ادامه داد: نسل انقلابی ایران که پرورش یافته مکتب اهل بیت (ع) است، با حضور مقتدرانه و پیروزمندانه خود در دفاع مقدس و تمام عرصه‌های پس از انقلاب ابهت پوشالی شرق و غرب را در هم شکسته و به آنان نشان داده که اجازه نمی‌دهند که کوچک‌ترین چشم داشتی به مرزهای جمهوری اسلامی داشته باشند.

آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی تصریح کرد: به برکت امنیتی که به برکت خون مقدس شهدا و مجاهدت‌های فرزندان ملت در نیروهای مسلح در کشور ایجاد شده، توسعه و پیشرفت در تمامی بخش‌های کشور مشهود است.

وی افزود: امروز دشمنان اسلام و انقلاب دست از توطئه‌پراکنی‌های خود علیه ملت بر نداشته‌اند و از هر ابزاری برای ضربه زدن به ارزش‌های نظام استفاده می‌کنند، بنابراین نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی باید مواضع آسیب‌پذیر مختلف را به خوبی شناسایی کرده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن توطئه‌های دشمنان را خنثی کنند.

امام جمعه اراک تاکید کرد: اقشار مختلف مردم در هشت سال دفاع مقدس با تبعیت محض از ولایت فقیه و امام و مقتدای خود وارد میدان مقابله با دشمن متجاوز شده و با تقدیم جان ارزشمندشان برای رضای خدا، از آرمان‌ها و ارزش‌های والای نظام اسلامی محافظت کردند.

وی با بیان اینکه رزمندگان اسلام با مجاهدت‌ها و رشادت‌های خود در این ایام اجازه ندادند یک وجب از خاک کشورمان به دست دشمن بیفتد گفت: این مهم در حالی رخ داد که استکبار جهانی با همه امکانات نظامی، انسانی و تسلیحاتی به عراق کمک می‌کردند تا ایران را به زانو در بیاورد.

آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی افزود: در دوران دفاع مقدس ملت ایران به اراده الهی و از جان‌گذشتگی دلاورمردان در جبهه و جنگ سربلند و پیروز شدند.

وی با بیان اینکه رژیم بعثی در حالی جنگ را بر کشور ما تحمیل کرد که کمترین امکانات نظامی در کشور وجود نداشت اظهار کرد: رزمندگان اسلام با امید به خدا و تبعیت از امام راحل توانستند دشمن را از خاک وطن بیرون کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه در هشت سال جنگ تحمیلی، قدرت ایران به جایگاه بین‌المللی رسید افزود: هم اینک کشور در تجهیزات نظامی به دانش روز دست یافته و به قدرت بازدارندگی رسیده است.

وی تصریح کرد: صدام در دفاع مقدس مورد حمایت همه جانبه استکبار جهانی بود و در حمله به کویت، جمهوری اسلامی ایران، صدام تکریتی را همراهی نکرد.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی ادامه داد: هم اینک به برکت انقلاب اسلامی، نیروهای مسلح اعم از ارتش، سپاه و نیروهای انتظامی، دارای قدرت دفاعی بی نظیری هستند که هیچ قدرتی نمی‌تواند حتی فکر تجاوز به ایران اسلامی را در سر داشته باشد.

وی با بیان اینکه قدرت نظامی ایران اسلامی در سایه کسب دانش روز بی‌نظیر شده است گفت: رهبر انقلاب درباره سپاه فرمودند، سپاه پاسداران بزرگترین سازمان ضدتروریست دنیا است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به حضور زنان در رژه نیروهای مسلح اظهار کرد: حضور خواهران در صحنه نظامی ارزشمند است و نباید میدان را برای دشمنان خالی گذاشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی گفت: تحصیل و تهذیب بهترین فرصت برای حرکت در مسیر زندگی است و باید در دوران نوجوانی و جوانی به این دو مقوله مهم توجه ویژه شود.

آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی ادامه داد: تربیت دانش‌آموزان با تقوا و علم‌گرا آینده نظام مقدس جمهوری اسلامی را بیمه می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان باید با تحصیل علم و آگاهی از دانش و فنآوری روز دنیا، ایران اسلامی را آباد کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی درباره قانون حجاب هم گفت: همه دستگاه‌های فرهنگی تلاش کنند تا این قانون به نحو مطلوب در جامعه اجرا شود.

وی با بیان اینکه انجام فریضه جهاد، واجب است و باید در برابر دشمنان خدا ایستاد تصریح کرد: جهاد تبیین به عنوان فریضه واجب انقلاب اسلامی را از حوادث و رویدادهای مختلف در امان نگه می‌دارد.

کد خبر 689532

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.