حقوق افراد در ارتباط و تعامل با دیگران باید مورد توجه قرار گیرد

خطیب نماز جمعه تهران گفت: مسئولیت اجتماعی، مسئولیت ناشی از زندگی در جامعه و ارتباط با سایر انسان‌ها موضوع مهمی است و حقوق دیگران باید رعایت شود.

به گزارش خبرنگار ایمنا، حجت الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری امروز_ جمعه سی‌ویکم شهریورماه_ در سخنرانی خطبه‌های نماز جمعه تهران پیرامون مسئولیت اجتماعی؛ مسئولیت ناشی از زندگی در جامعه و ارتباط با سایر انسان‌ها، اظهار کرد: موضوع مذکور مسئله اساسی سلامت در روابط اجتماعی است، تمام زیست اجتماعی ما بر اساس این قاعده اجتماعی استوار شده است.

وی افزود: مهم‌ترین دلیل و فلسفه تشکیل حکومت‌ها در تاریخ بشریت تأمین این حق بوده است. آزادی‌های انسانی در روابط اجتماعی مشروط به این اصل اصیل و مشروط به رعایت حقوق دیگران است، مراقب رابطه خود با دیگران باشند و باید حریم آن‌ها در رابطه با گفتار و رفتار صیانت شود.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: ۷۰ درصد روابط اجتماعی روابط کلامی است. زبان در روابط اجتماعی تعیین‌کننده است و در حفظ حقوق دیگران و به سلامت برگزار کردن رابطه اجتماعی اهمیت دارد.

وی ادامه داد: ماه ربیع الاول، ماه تأسیس نماز جمعه به امامت پیامبر اعظم (ص) در روزهای آغاز هجرت است. امیدوارم امت اسلامی در برابر دشمنان سربلند و استوار باشند.

حاجی علی اکبری خاطرنشان کرد: از عظمت اربعین متحیر هستیم، در اقتدا به رهبر عالی قدرمان و مسئولان نظام نیز از ملت شریف عراق تشکر کردند و امسال توسعه محبت‌ها و خدمات در اربعین بسیار واضح و روشن بود.

وی با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس، تصریح کرد: امروز روز حساس و فراموش‌نشدنی در تاریخ انقلاب اسلامی است. ملت توانست با رهبری امام خمینی (ره) از این جنگ تحمیلی جهانی، دفاع مقدس هشت ساله‌ای را بسازند که نقطه عطفی برای کشور در منطقه و جهان تلقی می‌شود.

کد خبر 689521

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.