وضعیت شاخص کیفیت هوا در کلان‌شهرهای کشور؛ ۳۱ شهریور

وضعیت شاخص کیفیت هوای کلان‌شهرهای کشور، در سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط‌زیست منتشر شد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، بر اساس سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط‌زیست، سنجش کیفیت هوا در کلان‌شهرهای سمنان با شاخص ۱۳۴، یزد با شاخص ۱۰۲ در وضعیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) قرار دارد.

سنجش کیفیت هوا در کلان‌شهرهای تبریز با شاخص ۵۳، کرج با شاخص ۹۰، بوشهر با شاخص ۶۷، تهران با شاخص ۷۷، شهرکرد با شاخص ۷۲، بیرجند با شاخص ۵۵، مشهد با شاخص ۶۶، بجنورد با شاخص ۵۶، اهواز با شاخص ۱۰۰، زنجان با شاخص ۸۳، زاهدان با شاخص ۹۶، زنجان با شاخص ۸۳، شیراز با شاخص ۶۲، قزوین با شاخص ۹۵، سنندج با شاخص ۵۶، کرمان با شاخص ۵۴، کرمانشاه با شاخص ۷۱، یاسوج با شاخص ۸۴، خرم‌آباد با شاخص ۶۵، اراک با شاخص ۸۸ و همدان با شاخص ۸۴ در وضعیت هوای سالم (زرد) قرار دارد.

دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه کلان‌شهرهای ارومیه با شاخص ۴۷، اردبیل با شاخص ۱۵، ایلام با شاخص ۱۸، قم با شاخص ۲۹ و رشت با شاخص ۲۸ در وضعیت پاک (سبز) قرار دارد، شرایط کیفی هوای کلان‌شهرهای، گرگان، ساری و بندرعباس ثبت نشده است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم (زرد)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ بسیار خطرناک (قهوه‌ای) است.

کد خبر 689481

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.