پرداخت هزینه حق بیمه پروانه‌های ساختمانی اقساطی می‌شود

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان، جزئیات جلسه کمیسیون تلفیق این هفته شورای ششم را تشریح کرد.

محمد نورصالحی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با اشاره به اتفاقات و رخدادهایی که با آغاز مهرماه پیش‌روی شهر اصفهان قرار دارد، اظهار کرد: نخستین دستور شورای ششم در جلسه این هفته کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر اصفهان، بررسی اقدامات مربوط به سی‌و پنجمین جشنواره کودک و نوجوان بود.

وی با بیان اینکه سی‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، مهر ماه امسال در اصفهان برگزار خواهد شد، افزود: این جشنواره از پانزدهم تا بیستم مهرماه و مراسم افتتاحیه آن در سالن اجلاس سران برگزار خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به رویکرد مدیریت شهری در رابطه با برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان در اصفهان تصریح کرد: مقرر شده است با رفتن به محلات بتوانیم تعداد زیادی از نوجوانان محله‌ها را برای حضور در این جشنواره ترغیب و تشویق کنیم.

وی ادامه داد: پیش بینی شده است، اکران فیلم‌ها محدود به سینماهای مرکز شهر نباشد و با هماهنگی‌های انجام شده با بنیاد فارابی جلسات خوبی در این راستا برگزار شده است که امیدواریم امسال برنامه خوب و متفاوتی در این حوزه اجرا شود.

افتتاحیه جایزه مصطفی (ص) با حضور رئیس جمهور در اصفهان برگزار می‌شود.

نورصالحی با بیان اینکه رخداد دیگری که شهر اصفهان مهرماه امسال پیش‌رو دارد، برگزاری جایزه مصطفی (ص) است، خاطر نشان کرد: این یک جایزه علمی مربوط به دانشمندان جهان اسلام و ابتکار آن در نظام جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است.

وی افزود: امسال برگزاری این مراسم به میزبانی شهر اصفهان خواهد بود و افتتاحیه آن نیز با حضور رئیس جمهور در سالن اجلاس سران برگزار خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه اجرای این برنامه از ششم مهرماه پیش‌بینی شده است، گفت: شهرداری اصفهان یکی از پشتیبانان مهم در اجرای این برنامه است و به‌طور قطع بازتاب خوبی خواهد داشت.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه فن‌نما به عنوان یکی دیگر از رخدادهای مهم در مهرماه سال جاری افزود: این برنامه نیز با محوریت معاونت برنامه‌ریزی شهرداری در نمایشگاه بین‌المللی اصفهان با حضور جمع بسیاری از شرکت‌های دانش بنیان به‌ویژه در رابطه با فن‌آوری‌های نوینی که در مدیریت شهری می‌تواند کمک کننده باشد، اتفاق خواهد افتاد.

نورصالحی با بیان اینکه هفته اول مهرماه مصادف با هفته دفاع مقدس است، گفت: برنامه‌های خوبی برای این هفته پیش‌بینی شده و در مجموع در مهرماه که همزمان با ماه ربیع‌الاول است، رویدادهای خوب و پرباری در اصفهان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به موضوع حق بیمه پروانه‌ها افزود: با تغییر قانون و مصوبه مجلس در ابتدای سال جاری، افزایش ناگهانی در هزینه بیمه پروانه‌ها اتفاق افتاد، به‌گونه‌ای که این موضوع در بعضی از مناطق به چندین برابر افزایش یافت که نمایندگان مجلس متوجه این موضوع شدند و تلاش کردند تا این قانون اصلاح شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان خاطرنشان کرد: در حال حاضر این قانون در اختلاف بین مجلس و شورای نگهبان متوقف شده است و کماکان عددهایی که نسبت به سال قبل جهش زیادی داشته، اتفاق افتاده است.

وی تصریح کرد: به‌رغم اینکه تصمیم‌گیری در این مورد در حد ملی است و نیاز به قانون مجلس دارد، اما منتظر هستیم تا ببینیم مدیران استان می‌توانند در این راستا چه کمکی بکنند و با توجه به اینکه برای رفع این مشکل امکان تقسیط وجود دارد، مقرر شد حداکثر مساعدت و همراهی در این خصوص با مردم و دریافت این هزینه به‌ویژه در مناطق ضعیف‌تر به صورت اقساطی انجام شود.

کمک به ایجاد مراکز فرهنگی و مذهبی در ردیف‌های عمرانی شهرداری اصفهان پیش‌بینی شده است.

نورصالحی اضافه کرد: پیش‌بینی شده در صورتی‌که قانون اصلاح شود، مقادیری که اضافه دریافت شده است به مردم بازگردانده شود که البته این موضوع باید مصوب شود.

وی با اشاره به آخرین موضوع بررسی شده در جلسه کمیسیون تلفیق این هفته در خصوص شناسایی نقاطی از شهر که امکانات فرهنگی کمتری ازجمله ساخت فرهنگسرا، مسجد، کتابخانه و مراکز ورزشی دارند، ادامه داد: امسال در بودجه ۱۴۰۲ پیش‌بینی شد تا در صورت شناسایی این نقاط، شهرداری بتواند حضور پیدا کند و درصورتی‌که امکان دارد، زمین در اختیار شهروندان قرار گیرد تا خود این مجموعه‌های فرهنگی را احداث کنند یا شهرداری در فرایند احداث، کمک‌های لازم را برای آنها انجام دهد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: این موضوع با عنوان کمک به ایجاد مراکز فرهنگی و مذهبی در ردیف‌های عمرانی شهرداری اصفهان پیش‌بینی و برای تحقق این موضوع یک کمیته کاربری در شهرداری این کلان شهر تشکیل و اساسنامه‌ای برای آن تنظیم و در قالب یک لایحه به شورای اسلامی شهر ارسال شد.

وی اضافه کرد: کمیسیون فرهنگی این لایحه را بررسی کرد که در جلسه کمیسیون تلفیق این هفته بررسی و نهایی شد و در دستور نخستین جلسه علنی قرار خواهد گرفت.

کد خبر 689422

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.