همه مدیران تا عادی شدن وضعیت مناطق سیل‌زده آستارا پای کار هستند

استاندار گیلان با حضور در مناطق سیل‌زده شهرستان آستارا گفت: همه مدیران برای رفع مشکل مردم و عادی شدن وضعیت مناطق سیل‌زده پای کار هستند.

به گزارش ایمنا به نقل روابط عمومی استانداری گیلان، اسدالله عباسی امروز_ سه‌شنبه بیست‌وهشتم شهریور_ در جریان بازدید از مناطق سیل‌زده شهرستان آستارا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همه مسئولان در آستارا حضور دارند تا زمانی که وضعیت به شرایط عادی بازگردد که هم اینک نیز با تلاش مسئولان برخی از این مشکلات برطرف شده است.

وی افزود: شدت و میزان بارش اخیر باران در شهرستان آستارا طی چند دهه گذشته بی‌نظیر بوده چنانکه حدود ۲۳۵ میلیمتر باران در این شهرستان بارید که در بخش لوندویل شهرستان شدت بارش باعث تخریب یک دهنه پل اصلی و ارتباطی آستارا به تالش شد.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: برای احداث این پل از همین امروز پیمانکار کار خود را آغاز می‌کند و مقرر شده ظرف سه ماه این پل آماده بهره‌برداری شود.

وی تصریح کرد: در خصوص آب شرب نیز همه کارکنان فنی آب و فاضلاب استان کار خود را آغاز کرده‌اند و محله به محله آب شرب وصل می‌شود.

عباسی اظهار کرد: با توجه به شرایط موجود و تلاش کارکنان شرکت آبفا تا ظهر امروز مشکل آب در شهرستان آستارا برطرف می‌شود و ظرف ۲۴ ساعت نیز مشکل آب شرب بخش لوندویل مرتفع خواهد شد.

وی با بیان اینکه هم اینک تا برطرف شدن مشکل آب بخش لوندویل، این منطقه با تانکر آبرسانی می‌شود، گفت: بخشی از محلات آستارا دچار آبگرفتگی شده که شرایط در حال مدیریت است.

استاندار گیلان با بیان اینکه به دلیل آسیب دیدن برخی از تیرهای برق در چند روستا اکیپ‌هایی از اداره برق برای تعمیر در مناطق مذکور حضور یافته تا آسیب‌دیدگی‌ها را رفع کنند، خاطرنشان کرد: با توجه به دستوری که معاون اول رئیس جمهور صادر کرده، خسارت ناشی از سیل به راه‌ها، منازل و مغازه‌ها بررسی، جمع‌بندی و اعلام خواهد شد.

از شامگاه یکشنبه تا صبح روز دوشنبه در ۱۲ ساعت ۲۲۰ میلیمتر باران در شهرستان آستارا بارید که از این میزان بیش از ۱۳۵ میلیمتر در فاصله ساعت ۳:۳۰ دقیقه بامداد تا ۶:۳۰ صبح روز دوشنبه رخ داد.

کد خبر 688713

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.