شهرداری قم سهمیه‌ای از بودجه زیارتی کشور ندارد

شهردار قم گفت: در حال حاضر سهم قم از بودجه زیارتی اختصاص یافته کشور به شهرهای مذهبی ۶۰ میلیارد تومان است، اما برای شهرداری سهمیه‌ای لحاظ نشده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، سید مرتضی سقائیان نژاد در جلسه امروز – دوشنبه بیست و هفتم شهریورماه – شورای اسلامی شهر قم که به‌صورت رسمی و علنی برگزار شد با اشاره به اینکه شهر قم در تمام طول سال مناسبت‌هایی را با حضور وسیع زائران برگزار می‌کند اظهار داشت: از این نظر شهر قم را می‌توان با شهر مشهد مقایسه کرد که به‌طور دائم در حال برگزاری مراسم مذهبی است.

وی با اشاره به اینکه در بودجه کشور برای شهرهای زیارتی سهمی دیده‌شده است افزود: در حال حاضر سهم قم از این بودجه ۶۰ میلیارد تومان است اما برای شهرداری سهمیه‌ای دیده نشده است.

شهردار قم تصریح کرد: با توجه به اینکه در بیشتر مناسبت‌ها شهرداری در میدان است گفت: قطعاً باید از این بودجه به شهرداری اختصاص داده شود که از اعضای شورای اسلامی شهر قم درخواست داریم این مسئله را مطالبه کنند.

وی با اشاره به پیگیری‌های متعددی که درباره پارکینگ شهید کاظمی در شهرداری قم انجام‌شده است ادامه داد: این پروژه به دلیل ورشکستگی سرمایه‌گذار به هیئت تصفیه رفت و در آن اداره یک‌بار به بانک شهر و یک‌بار دیگر به بانک مسکن واگذار شد.

سقائیان نژاد به جلسه با هیئت‌مدیره بانک مسکن برای حل این موضوع اشاره کرد و گفت: این‌یک بحث جاری است که مدام در حال پیگیری هستیم.

وی در پاسخ به انتقاد یکی از اعضای شورای اسلامی شهر قم درباره اجرای پروژه مسیر اتوبوس تندروی بلوار آیت‌الله بروجردی افزود: هر طرحی که در شهر انجام می‌شود اول در شورای شهر تصویب می‌شود و این پروژه هم با مصوبه شورای شهر اجرایی شده است.

شهردار قم گفت: برخی طرح‌های شهرداری قم مقطعی نیست و در آینده خودش را نشان می‌دهد که با توجه به جمعیت پردیسان این پروژه در آینده به محل تردد طلاب تبدیل خواهد شد.

کد خبر 688418

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.